دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
14 می 2018 ، ساعت 19:58 2,285 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40518

جشن تکلیف ۴۰۰نفر از دانش آموز دختر مدارس آستانه اشرفیه برگزارشد+ تصاویر

جشن تکلیف بیش از ۴۰۰ نفر از دانش آموزپایه سوم ابتدایی  آموزشگاه های آستانه اشرفیه در گلزار شهدای این شهرستان برگزارشد.

به گزارش جلال شرق  ، این آئین ویژه که حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی  امام جمعه آستانه اشرفیه  و اولیای و مربیان آموزشگاه های شهر وروستا ی تابعه آموزش و پرورش آستانه اشرفیه حضور داشتند ، بیش از ۴۰۰ نفر از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی  که به مرحله تکلیف شرعی رسیده بودند  با برپایی نماز جماعت ،آغاز اجرای فرایض دینی خود را جشن گرفتند.

در حاشیه برگزاری این مراسم امام جمعه آستانه اشرفیه  به خبرنگار جلال شرق گفت: بر اساس سنتی که در جامعه ما در برگزاری  جشن تکلیف به ویژه برای دختران در مقطع سوم ابتدایی  وجود دارد این آئین پسندیده  با حضور بیش از۴۰۰ نفر از دانش آموزان دختر برگزارشد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ساجدی با بیان اینکه  این سنت در پیشینه تاریخی تشییع  از قول بعضی از علمای شیعه  ازجمله سیدبن طاووس برای فرزندشان نقل شده است  اظهار کرد : از ایشان نقل شده است  که پس از تولد فرزندش به او نامه می نویسد و می گوید اگر من حیات داشتم و زمانی که به بلوغ خواهی رسید  برای تو جشن تکلیف برگزار خواهم کرد.

وی افزود : در سال های اخیر در کشور ما و بعد  از پیروزی انقلاب این سنت پسندیده رایج شده است  و مزیت  این برنامه آن است که عزیزانی که به سن بلوغ می رسند توجه داده می شود  که مرحله ای از رشد آنهاست و شارع مقدس و شریعت اسلامی آنها را در این سن به رسمیت شناخته است .

دکتر ساجدی  بیان کرد:  این آئین ،شخصیت دانش آموزان را به لحاظ انجام  تکا لیف شرعی به آنها اعلام و ابلاغ می کند تا از این طریق احساس تشخص در آن ها شکل بگیرد

امام جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه برگزاری جشن تکلیف از حیث روحی و مسئولیت پذیری در نوجوانان ما به ویژه دختران ما اثر مثبت دارد  اظهار امیدواری کردبا برگزاری این مراسم  عملا عزیزان دانش آموز مراسم تکلیف خود را که با نماز آغاز می کنند ،با ارتباطی که پیدا می کنند  تا پایان عمر ادامه داشته باشد.

وی  نماز را یکی از وظایف شرعی هر فرد مسلمان نام برد که تحت هیچ شرایطی  تعطیل بردار نیست  زیرا بهترین مظهر عبودیت و ارتباط با خدا است  و جشن تکلیف هم با نماز آغاز می شود و بسیار شایسته است که این ارتباط تا پایان عمردانش آموزان برقرار باشد .

ساجدی در پایان گفت: در این نشست از عزیزان خواستم که رابطه بندگی خودشان را با خدا  پیوسته برقرار کنند تا موجبات سعادتمندی و عاقبت به خیری و خوشبختی را تا پایان عمر داشته باشند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است