شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
25 آگوست 2016 ، ساعت 20:27 1,939 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :20113
با حضور استاندار گیلان :

جشن پایان آب رسانی به ۴۴ روستای بخش مرکزی لنگرود

سومین روز از هفته دولت امسال پروژه های آبرسانی روستایی شهرستان لنگرود با حضور استاندار گیلان و هیئت همراه، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی مسوولین و روسای ادارات و نهادهاو جمعی از مردم افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش جلال شرق ، با افتتاح این پروژه ها جشن پایان آبرسانی به ۴۴ روستای بخش مرکزی برگزارشد و تمام روستاهای این بخش از آب شرب سالم برخوردار شدند.
استاندار گیلان در مراسم افتتاح ضمن تقدیر از همدلی و تلاش مسوولین شهرستان لنگرود، تلاش های لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود به ویژه در جذب اعتبارات عمرانی را ستود.
نجفی همچنین آمار اعلام شده از سوی آبفار گیلان را نشان توسعه همدلی و امید به آینده عنوان نمود.

استاندار گیلان سیاست خارجی کشور را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت :بیش از ۴۵۰ بانک بین المللی همکاری خود را با کشور آغاز نموده اند و تعدادی از بانک های وابسته به دول استعماری و صهیونیست به بهانه های مختلف حاضر به همکاری نیستند و ما هم تمایلی به روبرو شدن با آن ها نداریم.

ابرسانی۳
وی سپس به سیاست داخلی کشور اشاره و اظهار کرد :فضایی که در کشور حاکم شده، تثبیت پول ملی، کاهش تورم به زیر ده درصد، اداره نظام پولی کشور و کاهش نرخ بیکاری از موفقیت های دولت تدبیر بوده است.

نجفی همچنین کاهش بیکاری جوانان استان گیلان را موفقیت آمیز اعلام کرد و گفت :استان ما از دومین استان بیکار کشور به رتبه بیستم رسیده است! در حالی که طبق آمارهای مرکز آمار ایران آمار بیکاری ۱۵/۶ درصد بود این رقم امروز به زیر ده درصد کاهش یافته است.

استاندار گیلان با اشاره به ۱۱۸۷ پروژه ی افتتاحی امسال هفته دولت با صرف اعتبار ۴۲۳ میلیارد تومان را از شاخصه های توسعه دولت اعلام کرد و افزود :بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و خوشحالیم که از این مقدار ۷۰ میلیارد تومان سهم بخش خصوصی است.

نجفی ادامه داد تلاش میکنیم سرمایه گذاری در بخش خصوصی را افزایش دهیم و دانشگاه های علم و فناوری فرصت خوبی برای توسعه استان است وباید از فرصت بدست آمده استفاده کنیم

استاندار گیلان  اضافه نمود ستاد تسهیل و رفع موانع تولید امروز به عنوان مصوبه دولت در کنار فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل که اصلش در همان ستاد است در گیلان کلید خورد بنابراین باید تلاش کنیم تا بتوانیم در بخش فناوری رتبه اول را کسب کنیم.
گفتنی است در این مراسم فر امینی رییس آب و فاضلاب روستایی گیلان گزارش کاملی از فعالیت و عملکرد ابفار گیلان در استان و شهرستان لنگرود ارایه نمود.

بر اساس آمار ابفار گیلان پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت امسال در شهرستان لنگرود شامل آبرسانی به ۱۱روستا و جمعیت ۵۶۰۲ نفر بوده که بالغ بر ۳۹۱۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

بر اساس آمار و با افتتاح پروژه ها ۴۴ روستا با جمعیت ۲۷۷۳۴ نفر از آب شرب برخوردار شدند که برای این امر ۴۷۶۰۰۰ متر لوله گذاری جهت انتقال و توزیع صورت گرفته و ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.شاخص بهره مندی شهرستان از آب شرب ۶۳/۷۷ درصد است.

گزارش از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است