یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
9 جولای 2016 ، ساعت 18:35 1,831 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17725

جلسه ابتکاری مسئولین سه قوه در شهرستان آستانه‌اشرفیه شکل گرفت.

جلسه ابتکاری مسئولین سه قوه متشکل از نماینده مجلس ، فرماندار و رئیس دادگستری با محوریت امام‌جمعه در شهرستان آستانه‌اشرفیه شکل گرفت.

به گزارش جلال شرق ، این نشست که برای اولین بار به میزبانی فرمانداری آستانه‌اشرفیه شکل گرفت نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار ما گفت: این نشست ابتکار خوبی در سطح شهرستان است  که ماهی یک‌بار برای همدلی و همراهی نمایندگان سه قوه و امام‌جمعه برگزار می‌شود.

محمدحسین قربانی بابیان اینکه این نشست می‌تواند   اولین نماد همدلی در سطح استان الگویی برای شهرهای دیگر باشد افزود :  امیدوارم این فضا را در بین  همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان بسط و گسترش دهیم  و الگویی برای  استان گیلان باشد.

نایب‌رئیس گروه بهداشت و درمان مجلس  افزود : همین‌که این تفکر در شهرستان ایجاد شود که بین  نماینده سه قوه  در کنار امام‌جمعه  که منتسب به رهبری است می‌تواند فضای همدلی در بین همه دستگاه‌ها بسط و گسترش  پیدا کند   و ما هم نظارت  کنم خیلی از کارها پیشرفت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه  کارهایی که باید در شهرستان ، استان و ملی توسط این‌جانب  پی گیری شود در این نشست برنامه‌ریزی و با محوریت رفع مشکلات اقتصادی  و اجتماعی و رویکرد فرهنگی  به تفکیک مسئولیت ،  پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد

قربانی با تصریح این نکته که کار این نشست چهارگانه بیشتر نظارتی است خاطرنشان کرد :    کار اجرایی را باید هر دستگاهی خود انجام دهد و اینجا کار ما، سیاست‌گذاری و درخواست از دستگاه‌های مربوطه هم در حوزه شهرستانی و استانی ، است.

وی یادآور شد :  در این نشست رئیس دادگستری ،  دبیری این نشست‌ها را پذیرفتند و قرار است که رئیس دادگستری شهرستان دبیری جلسات و دستور کار را برای نشست‌های آتی برنامه‌ریزی کند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به  جلسه ابتکاری مسئولین سه قوه در شهرستان  و امام‌جمعه گفت:  در این نشست  خیلی از قضایای که مربوط به شهرستان است  و نیاز به این بود که مورد وفاقی قرار گیرد و بر اساس آن  محورها حرکت کنیم  صحبت شد.

رحیم حیدری افزود : هدف از این جلسه آن است که  بر محور مشکلات شهرستان  یک نمای کلی ترسیم گردد و بر اساس آن‌یک راه‌کار تدوین و  در فضای همدلی و همراهی در جهت رفع مشکلات  ،برنامه‌ریزی و برای رسیدن به اصول حرکت کنیم .

وی درباره مسائل مطرح‌شده در نشست امروز اظهار کرد : در جلسه امروز درباره دغدغه‌های مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور درباره رونق اقتصادی و خروج از رکود بحث و بنا شد که موارد لازم  در کمیته‌های مربوط به شورای اجتماعی موردبررسی قرار گیرد و بر آن اساس حرکت کنیم .

حیدری یادآور شد :  مصوبات این نشست حالت اجرایی ندارد ولی خط دهی  کلی است که ترسیم سیاست‌گذاری عمومی در شهرستان است و هرماه یک‌بار این جلسات دریکی از ادارات چهارگانه برگزار می‌گردد و برحسب برنامه و دستور کار جلسه و موردنیاز از مدعوین دیگری هم به این نشست‌های چهارگانه دعوت خواهند شد.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است