یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 سپتامبر 2021 ، ساعت 19:23 319 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :67019
با بازدید میدانی  استاندار گیلان ؛

جلسه پیگیری برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اجرای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  برگزارشد

جلسه پیگیری برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اجرای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر پیش از ظهر امروز  با حضور استاندار گیلان  در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، در این نشست   که مدیران کل استان گیلان ، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسئولین ادارات و نهادهای این شهرستان حضور داشتند  دکتر ارسلان زارع با بیان اینکه برای حل مشکلات گیلان باید بازدیدهای میدانی انجام شود، اظهار داشت: استان گیلان علیرغم جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی، مذهبی و کشاورزی دارای مشکلاتی است که طی چند سال اخیر همواره با بازدید‌های صورت گرفته بخشی از این مشکلات شناسایی و برای حل آنها اقدامات لازم صورت گرفت

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و مذهبی آستانه اشرفیه گفت: مردمان خوب و ولایتمدار آستانه اشرفیه به عنوان مهمترین ظرفیت این خطه همواره در صحنه‌های مختلف نقش آفرین بوده‌اند و اصلی‌ترین دلیل این مشارکت به برکت وجود عالمان دینی، علمی و ادبی است.

نماینده عالی دولت در گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه را به لحاظ ایجاد اشتغال و رشد درآمد اقتصادی دارای امکانات بسیار مهمی دانست و ادامه داد: این شهرستان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و گردشگری دارای امکانات بسیاری بوده و در واقع یک شهرستان چند وجهی است اما تاکنون همه این ظرفیت‌ها به فعلیت نرسیده است

وی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی را مکلف به تسریع در روند تکمیل پروژه‌های مهم و ملی آستانه اشرفیه کرد و گفت: پل کابلی، چند بانده شدن محور آستانه به کیاشهر و تبدیل شیلات بندر کیاشهر به موزه، مهمترین پروژه‌های تکمیل نشده در این شهرستان است که باید در سریعترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسند

استاندار گیلان از تأسیس موزه ملی خاویار ایران در بندر کیاشهر خبر داد و گفت: خاویار تولید شده در دریای خزر یکی از مرغوب‌ترین خاویارهای تولید شده در جهان بوده و در این راستا موزه ملی خاویار ایران در کیاشهر تأسیس و اعتبارات لازم نیز تخصیص داده خواهد شد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز ضمن معرفی شهرستان و ظرفیت های مهم  شهر آستانه اشرفیه و بخش بندر کیاشهر  اهم مطالبات شهرستان را پیگیر شد و  اظهار کرد : با وجود اینکه پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر ثبت ملی شده است نیاز توجه ویژه  به مطالبات این بخش می باشد که  از جمله مطالبات  مهم تبدیل چند منظوره  ‌شیلات به بندرصیادی و بند گردشگری وتسریع تبدیل شیلات موزه است

دکتر حمید رضایی  از مهمترین پروژه  زیر ساخت شهرستان و زیباترین پروژه در سطح شهرستان  نیز گفت و افزود : از  طرح قدیمی چهاربانده محور آستانه به کیاشهر که پیشرفت ۸۰ درصدی دارد  و طرح پل کابلی که در حال تکمیل و اتمام است و نیاز به توجه ویژه دارد .

رضایی از  دیگر مطالبات مهم مردم در شهرستان را تامین آب شرب و مخزن سایت شهید خوش سیرت  عنوان کردو گفت : با بهره بردن از پروژه  آب شرب ، روستاها نیز بهره خواهند برد و ۹۰ درصد روستاها از آن تغذیه خواهند کرد .

وی  با اشاره به اینکه سطح زیر کشت باغی و زراعی شهرستان  ۲۹۰۰۰هکتار است از مشکلات کشاورزان گفت و افزود: باتوجه به اینکه قطب تولید بادام زمینی در استان گیلان   آستانه اشرفیه است متاسفانه قارچ کشاورزان  را اذیت می کند .

رضایی از تعویض  کابل فرسوده و جایگزینی کابل خود نگهدار   که از مطالبات مهم  مردم  شهرستان است نام برد ودر آخر  با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه دوز اول ۳۷ هزار نفر و دوز دوم را ۲۳هزار نفر دریافت کردند  خواستار اختصاص  دوز واکسن بیشتر به شهرستان شدند .

نماینده  مردم در مجلس شورای اسلامی مطالبه مهم مردم بندرکیاشهر  را شهرستان شدن  بندرکیاشهر عنوان کرد و  گفت :  کارشناسان ذی ربط با بازدید میدانی  این مطالبه مردم بندرکیاشهر را پاسخگو باشند .

مهندس ابراهیم نجفی در ادامه  خواستار تخصیص اعتبارات لازم به آب منطقه ای شهرستان شد وهمچنین وضعیت نیوجرسی جاده آستانه به کیاشهر که این  جاده  تحویل راهداری شود  چرا که مشکلات فراوانی برای مردم  را فراهم آورده است ‌.

در ادامه مدیران کل راه و شهر سازی ، راهداری و حمل و نقل پایانه ها ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، امور آب زراعی ، جهاد کشاورزی ، آبفای گیلان ، منابع طبیعی و آبخیزداری ،توزیع برق استان ، علوم پزشکی و… درباره مسایل مطرح شده استان گزارش های خود را درباره مسایل مطرح شده جلسه ارایه دادند.

شایان گفتن است که استاندار گیلان از اسکله صیادی و پارک موزه شیلات کیاشهر ، محل واکسیناسیون  کرونا در تالار اطلس ، ادامه اجرای پل کابلی و در حال تکمیل شدن نهایی مخزن ۱۰ هزار مکتر مکعبی آب در آستانه اشرفیه قبل از نشست پی گیری در فرمانداری  بازدید میدانی به عمل آورد.

 

استاندار گیلان بعد از اتمام جلسه برای اقامه نماز ظهر و عصر وارد حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف شد و قبل از زیارت و اقامه نماز  برای مزار آیت الله امینان حضور یافت و با نثار فاتحه و صلوات ، یاد آن عالم ربانی را گرامی داشت.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است