چهارشنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۸ مهر ۱۳۹۶ ، ساعت ۱۸:۴۳ 2,686 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :33402

جنجال‌آفرینی به چه قیمت؟؟؟!!! تأملی بر سخنان سخنران یادواره شهدای ورزشکار آستانه‌اشرفیه :

سرویس یاد داشت  پایگاه خبری و تحلیلی جلال شرق ، از بزرگان خودآموخته‌ایم که: « ادب مرد به  ز دولت اوست »  حکایت روزگار ما به‌جای رسیده است که در یادواره‌های شهدا به دلیلی که هنوز برای ما هم مشخص نیست به‌صرف اشتباه یا سیه‌کاری بعضی از اشخاص در جناح‌ها ؛ یا  همراه و همگام نبودن با تفکرات ما ، مخالف اندیشه هایمان  را از میز خطابه یادواره شهدا به استهزا  می‌کشیم و آن‌چنان با سخنان ناخوشایند و ناسنجیده   زیر باران تیغ کلام خود قرار می‌دهیم که شایسته یک انسان  عادی نیست  حال چه رسد از زبان یک معمم و روحانی که  این‌چنین از جایگاه فرزند شهیدش در یک جمعی که جوانان و نوجوانان هستند اکثریت مسئولین نظام را فاسد  قلمداد کند.

راستی به کدام سمت حرکت می‌کنیم  در روزی که  همایش  یادواره‌ای که مزین به نام شهدای ورزشکار است  جناب آقای حجت‌الاسلام علیزاده رودسری مطالبی را بیان کند که از نگاه نگارنده یاداشت جای بسی تاسف است  و اگر اشتباهی از یک مسئول سر زد آیا باید در این برهه حساس از کشور این‌چنین به بالاترین مقام اجرایی کشور تاخت و او را دروغ‌گو ، مردم‌فریب ، حقه‌باز  تعبیر کرد  آیا به فرموده خود آقای علیزاده  گفته‌های ایشان  شایسته یک کشور شهید داده است  و آیا شهدا برخیزند با حرف‌های نفاق افکنانه اش  همراهی می‌کنند.؟!!!

آقای علیزاده ! معاویه‌های زمان جامعه ما کیستند که این‌چنین بانک برمی‌آوری که : « ما امروز با معاویه‌های زمان روبرو هستیم  » آیا به‌راستی خود آنچه گفتی  و تهمت‌ها و غیبت‌هایی که رواداشتی چگونه می‌خواهی  استغفارکنی : که این‌چنین ناسنجیده  می‌گویید » اکثر مسئولین ماکسی را مسئول اقتصاد مقاومتی کشور کردند که برادرش دزد است خودش مخالف با رهبر است » مگر  غیبت کردن  در برابر کسی که حضور ندارد تا از خود دفاع کند  و یا برادری کسی که به اتهام موضوعی در دادگاه در حال بررسی است و هنوز اتهامش درست یا غلط از سوی دادگاه انشا نشده است به‌پای چوبه قصاص ، کسی دیگر را بردن ، تهمت افترا و غیبت نیست ؟ از شما آموختیم «  اشد من زنا »  است ، یا به تعبیر قرآن خوردن گوشت برادر مرده ؟

اینکه فقط متمسک به ولایت‌فقیه شویم ولی الگو و رفتار ولی‌فقیه زمانه را نشناسیم کافی نیست ، بصیرت و آگاهی را می‌طلبد  ، به تعبیر شما مراسم یادواره‌ها که برای سطوح سن بالا تأثیرگذار است شما که عاشق کار فرهنگی  هستید و با تردستی و شعبده‌بازی جمعی را می‌خندانید که در جایگاهش ارزشمند است  ، برای نسل سوم و چهارم کدام طرح و ایده‌ی نوی فرهنگی را مطرح کردید که از الگوی حسنه شما ، پیروی کنند؟.

صرفاً جنجالی سخن گفتن و آب به آسیاب دشمن ریختن  و سخنان دشمن‌شاد کن در یک مراسمی که مزین به نام شهید ، آن‌هم شهدای ورزشکار ، که باید منش اخلاق و پهلوانی را بیاموزیم  کار خردمندانه نیست  !به قول مولانای رومی:

گر نداری دانش ترکیب رنگ /بین گل‌ها ، زشت یا زیبا مکن /خوب دیدن ، شرط انسان بودن است/عیب را ،در این‌وآن پیدا مکن

جناب علیزاده  ! من هنوز معنای این کلام را هضم نکردم که فرمودید : «در جامعه به‌هم‌ریخته ما ، هیچ‌چیز در جایگاه خود قرار ندارد  ،»  آیا تلاش‌ها مدیران  اجرایی و قوای مقننه و قضائیه که همه تلاش می‌کنند تا آرامش و امنیت در جامعه باشد  و ایران را به  یکی از امن‌ترین نقطه خاورمیانه تبدیل کرده‌اند همان شهدای که خون داده‌اند و سردار سلیمانی که شما فرمودید جهادی عمل کردند  به نظر شما از همین جامعه به‌هم‌ریخته نیستند  و اگر هر چیزی سر جا خود نبود آیا این آرامش و امنیت نصیب من و شما می‌شد ؟   آیا  شایسته  جامعه اسلامی ما  است که این‌چنین از بالا تا پایین  مسئولان نظام را زیر سؤال ببرید و به‌نوعی دزد و غیرانقلابی بنامید ؟

جناب علیزاده  ! من از بیگانگان هرگز ننالم /که با من هرچه کرد آن آشنا کرد.،  ای‌کاش که پیش از ظهر در آستانه سخن گفتید  ، عصر آن روز پای منبر مهندس باهنر در رودسر هم می‌نشستی  که ضمن بیان اختلاف دیدگاهش با دولت ، سخنانش را در جامعه امروز با استفاده از حرمت یادواره شهدا  چطور بیان می‌کرد –  اما  تأسف ما در این است که کلام از زبان کسی برمی‌آید که اگر بر شخص و جناح اشکال دارد کل مجموعه نظام و خادمان ملت را  با یک چوب می‌راند و اگر فرزندان بعضی از مسئولین به هر دلایلی  در دیگر کشورهای بسر می‌برند همه را عیاش و خوش‌گذران معرفی می کند.

نکته آخر این‌که  سخن من فقط پاسخ حرف‌های شما در یادواره نیست   ، درد من آن است که در چنین یادواره‌هایی   باید از اندیشه‌ورزانی خردمند  استفاده گردد تا درراه اتحاد و بصیرت افزایی ملت و جوانان در مقابل هجمه‌های دشمن ، ملت را به انسجام بیشتر و پیام شهیدان مبنی بر وحدت و همدلی را  فرا بخواند باشد که دیگر در چنین یادواره‌هایی،  ایران و نظام اسلامی خود را ببینیم .

مدیرمسئول

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است