یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۳۳ 202 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43621

جنگلهای هیرکانی گیلان بعد از کویر لوت در راه یونسکو

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی به عنوان دومین اثر طبیعی بعد از کویر لوت در یونسکو، دستاورد بزرگی برای کشور، استان گیلان و شهرستان رودبار است.

به گزارش جلال شرق ؛ مساحت استان گیلان حدود ۱۴۷ هزار هکتار است، این استان در کرانه دریای خزر واقع شده است .

در گیلان بیش از ۵۶۴ هزار هکتار جنگل وجود دارد که بخشی از جنگل‌های هیرکانی است و دارای گونه‌های با ارزش و منحصر به فردی مانند بلوط، راش، ممرز، توسکا، افرا، انجیلی، سرخدار، ارس و زربین و اکوسیستم متنوع جانوری است.

امین حسین‌زاده  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار   با بیان اینکه در راستای ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی سیاهرود رودبار، جلسات هم اندیشی در این شهرستان برگزار شد، گفت: ثبت جهانی این جنگلها در استان گیلان با استقبال خوب بومیان مواجه شده است.

وی افزود: ثبت جهانی این جنگلها علاوه بر اینکه دستاوردها اکولوژیکی خوبی به دنبال دارد، می تواند در بحث رونق گردشگری و جذب توریست و اکوتوریست در شهرستان رودبار بسیار تاثیر خوبی داشته باشد.

حسین‌زاده با تشریح ویژگیهای منحصر به فرد جنگلهای هیرکانی منطقه رودبار، به بیان اهمیت اجرا و فواید اقتصادی این طرح برای بومیان منطقه خاطرنشان کرد: در کشور ایران تنها یک اثر طبیعی به نام کویر لوت به عنوان میراث طبیعی جهان در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است و ثبت جهانی جنگلهای هیرکانی به عنوان دومین اثر طبیعی مد نظر جهت ثبت جهانی یونسکو در کشور، دستاورد بزرگی برای کشور، استان گیلان و شهرستان رودبار است.

وی ابراز امیدورای کرد، با همکاری هرچه بهتر مسئولین و جوامع محلی این مهم به انجام برسد.    /  ایسنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است