شنبه, ۴ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۷:۲۲ 973 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48320
فرماندار آستانه اشرفیه :

جنگل های هیرکانی  آستانه اشرفیه  گنجینه ای  است که باید حفظ کنیم

فرماندار آستانه اشرفیه در آستانه فرا رسیدن هفته منابع طبیعی  گفت: جنگل های هیرکانی  آستانه اشرفیه ، گنجینه ای  است که باید حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رحیم حیدری در حاشیه غرس نهال در محل فرمانداری این شهرستان به خبرنگار با اشاره به ضرورت حفظ منابع طبیعی و کمبود نیروی انسانی برای حفظ درختان موجود گفت: ضرورت دارد که حفظ جنگل ها و مراتع را به مردم و جنگل نشینان  بسپاریم زیرا جنگل نشینان  خودشان  بهترین حافظ منابع طبیعی و جنگل ها  هستند.

وی افزود : متاسفانه در سال های گذشته تخریب جنگل ها با عنوان آباد کردن  اراضی استفاده شده است و یا چوب جنگل ها به عنوان هیزم و سوخت و یا به عنوان  محل در آمد استفاده می شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه  زمین ما به خاطر استفاده بی رویه در حال نابودی  است خاطر نشان کرد :  حنگل های هیرکانی   شهرستان گنجینه ای  است که باید حفظ کنیم  وبا پژوهش  ، اراضی متصرفی  که باز پس گرفته می شود برنامه ریزی برای  بهره برداری آن داشته باشیم و مردم را درگیر محیط زیست کنیم.

حیدری ادامه داد: باید تلاش کنیم مردم با طبیعت دوست باشند و اگر قرار است هتلی و یک بنایی احداث شود ضرورت ندارد جاده بزرگ  برای رسیدن  به هتل احداث شود   زیرا  وجود جنگل با جاده های کوچک نیز برای گردشگر جاذبه ایجاد خواهد کرد .

وی اظهار امیدواری کرد با برنامه های تحقیقی که انجام می گیرد حفظ منابع طبیعی را به درون اقشار مختلف دانش آموز ، دانش جو ،کارمند ،کارگر و کشاورز ببریم تا همه حافظ منابع طبیعی  محیط زیست خود باشیم

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است