شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
4 نوامبر 2015 ، ساعت 08:26 1,491 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5988

جنگ جهانی خاموش و لزوم ادامه مرگ بر امریکا

در دوران اخیر، با اینکه در اعماق وجود مردم ایران نفرت از آمریکا موج می زند، برخی خام اندیشان به دنبال این هستند که شعار مرگ بر آمریکا به پایان برسد. این در حالی است که طی هشتاد سال اخیر در کارنامه آمریکا در برابر ملت ایران جز تحریم، سرکوب و جنگ چیزی نداریم. با وجود این، برخی چگونه می‌خواهند شعار مرگ بر آمریکا فراموش شود؟!

به گزارش جلال شرق ، روز ۱۳ آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشته است.

۱۳ آبان سه حادثه بزرگ و رخداد را در خود جای داده‌ است. به همین دلیل، مجلس شورای اسلامی در دوره سوم در اقدامی انقلابی ۱۳ آبان را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری کرد.

در واقعه اول در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

در واقعه دوم در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید.

و در آخر در واقعه سوم در ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

به این ترتیب همواره ۱۳ آبان روز مظهر ابراز تنفر و خشم آحاد ملت ایران علیه استکبار جهانی است. بنابراین اصلی‌ترین و محوری‌ترین شعار ۱۳ آبان «مرگ بر آمریکا» خواهد بود که نماد استکبارستیزی ملت ایران محسوب می‌شود. چرا که ملت ایران هرگز جنایات‌ و خیانت‌های آمریکا را فراموش نمی‌کنند و همچنان آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانند.

سیزده آبان از جمله روزهای پرفروغی است که در تاریخ ایران زمین، همواره برجسته و سربلند است. سیزده آبان، روزی است که فرزندان ایثارگر و فداکار این مرز و بوم به جهانیان فهماندند که با توکل به قدرت ایمان می توان در برابر هر طاغوتی ـ هرچند خودش را قدرت مند نشان دهد ـ ایستاد. در سیزده آبان ثابت شد که با تکیه بر قدرت الهی می توان استعمار را به خاک ذلت افکند.

در دوران اخیر با وجود اینکه در اعماق وجود مردم ایران نفرت از آمریکا موج می زند، برخی خام اندیشان به دنبال این هستند که شعار مرگ بر آمریکا به پایان برسد. این در حالی است که طی هشتاد سال اخیر در کارنامه آمریکا در برابر ملت ایران جز تحریم، سرکوب و جنگ چیزی نداریم. با وجود این، برخی چگونه می‌خواهند شعار مرگ بر آمریکا فراموش شود؟!

حتی اگر عملکرد امریکا در منطقه خودمان را نیز بررسی کنیم، متوجه می شویم که عملکرد امریکا در منطقه در ۱۵ سال گذشته در مجموع به جز ناامنی‌های و یک میلیون کشته و ۲۰ میلیون آواره دستاورد دیگری نداشته است.

از دوران اخیر که می توان از آن به یک جنگ جهانی خاموش یاد کرد، سیاست‌های استکباری آمریکا ادامه‌دار ولی با خط مشی های جدید در حال پی ریزی است. این نکته نیز آشکار است که تنش ها در منطقه با توجه به سیاست های استکباری امریکا و برخی از متحدانش همچنان ادامه خواهد داشت.

اگر عده ای هم از جمله خود امریکایی ها خواهان این هستند که شعار مرگ بر آمریکا به پایان برسد، بدون شک امریکا باید رفتارش را نسبت به ملت ایران تغییر دهد. اگر امریکایی ها منتظر هستند که ایران دوباره به دوران قاجار و پهلوی بازگشت کند سخت در اشتباه هستند. چرا که دیگر ایران و ایرانی هرگز به آن دوران باز نخواهند گشت. بنابراین شرط حذف شعار مرگ بر آمریکا تغییر در رویکرد و رفتار امریکا نسبت به ایران خواهد بود و لا غیر!

مجموعه اقدامات امریکا در ایران از سال های گذشته تاکنون و همچنین منطقه نشان می دهد که امریکا هنوز دست از سیاست استکبار مآبانه خود دست برنداشته و نخواهد داشت؛ بنابراین در نهایت باید گفت، تا خوی استکباری امریکا وجود دارد، شعار مرگ بر آمریکا نیز ادامه خواهد داشت./تابناک

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است