سه شنبه, ۵ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 اکتبر 2015 ، ساعت 10:34 2,743 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4404

جهش بلند دانشگاه مهر آستان در جشن ده‌سالگی

به گزارش جلال شرق ، موسسه دانشگاهی مهر آستان که در مهرماه سال ۱۳۸۴ در ساختمان اجاره‌ای حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف با ورودی بالغ‌بر ۲۰۰ دانشجو کار خود را شروع کرده بود در طی ده سال گذشته روند کمی و کیفی وی به‌جایی رسیده که همسنگ دانشگاه‌های معتبر ایران شده است.
این موسسه که بر اساس مصوبه سیصد و شصتمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی کار خود را شروع کرده است هم‌اکنون در ۴۰ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
دانشگاه مهر آستان در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با فضای آموزشی بسیار خوب و نمونه و مجهز ‌به کلیه امکانات آموزشی و آزمایشگاهی فعالیت می‌نماید.
هدف بانیان این دانشگاه، ایجاد محیط دانشگاهی در تراز بین‌المللی و نمونه در منطقه و کشورهای همسایه باهدف ارتقای وضع فرهنگی و آموزش عالی استان گیلان و کشور از طریق جذب بهترین دانشجویان داخلی و مجرب‌ترین اساتید و فراهم آوردن بهترین محیط علمی و دانشگاهی، چشم‌انداز و مأموریت‌های دانشگاه مهر آستان است.
دانشگاه مهر آستان در حال حاضر بالغ‌بر ۲۰۰۰ نفر دانشجو دارد که در ۹ رشته کارشناسی ارشد شامل ۱-مهندسی صنایع –بهینه‌سازی سیستم‌ها،۲- مهندسی صنایع –مدل‌سازی سیستم‌های کلان، ۳-مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار، ۴- مهندسی فناوری اطلاعات IT – تجارت الکترونیک، ۵- مهندس فناوری اطلاعات IT – امنیت اطلاعات، ۶- مهندسی برق، سیستم‌های قدرت، ۷- مهندسی برق، افزاره‌های میکرو و نان الکترونیک، ۸- مهندسی صنایع – سیستم‌های مالی، ۹ – مدیریت بازار گانی – بازاریابی است.photo_2015-10-13_10-24-59
این موسسه دانشگاهی با جذب ۱۵۰ نفر از استادان رشته‌های مختلف که ۳۴ نفر به‌عنوان هیئت‌علمی ثابت و ۴۵ نفر غیرثابت و بقیه به‌صورت حق‌الزحمه‌ای برای اعتلای دانش جامعه جویای علم مشغول فعالیت هستند و ۷۰ نفر از کارکنان اداری برای دانشجویان و فراهم آوردن امکانات در این موسسه جذب‌شده‌اند.
موسسه دانشگاهی مهر استان دارای ۸ رشته کارشناسی پیوسته، ۱۳ رشته کارشناسی ناپیوسته و ۵ رشته کاردانی پیوسته و ۵ رشته کاردانی ناپیوسته است.
موسسه دانشگاهی مهر آستانه دارای سالن ورزشی مدرن و مطابق با استانداردهای بین‌المللی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع است که در شهریورماه مسابقات فوتسال نوجوانان کشوری را میزبانی کرد.
این موسسه دارای مسجد و مجتمع علمی و فرهنگی با مساحت ۶۰۰ مترمربع است که این پروژه در حال اتمام است.
سایت‌های رایانه‌ای مدرن، آزمایشگاه‌های الکتریکی، ماشین‌های الکتریکی، عایق‌ها و فشارقوی، حفاظت، مدار، مخابرات، مدار الکتریکی، مدار الکترونیک، سوئیچ، فیزیک و کارگاه های تخصصی تابلو، تخصصی مدار فرمان، ترانسفورماتور، جوش، سیم‌پیچی، نقشه‌کشی صنعتی ۱ و ۲، رسم فنی و نقشه‌کشی ساختمان، نقشه‌برداری که مجهز به جدیدترین امکانات آموزشی است.
ایجاد کتابخانه مجهز با بیش از ۵۰۰۰ جلد کتاب تخصصی و عمومی، سالن غذاخوری و بوفه، نشریات دانشجویی، انتشارات، تخفیف شهریه دانشجویی در صورت تخصیص وام از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برخورداری دانشجویان از مزایای بیمه حوادث و همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص تخفیف شهریه و اعطای جوایز ارزنده به دانشجویان مستعدی که درزمینهٔ های علمی و ورزشی دانشگاه و مؤسسات عالی کشور موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند از دیگر ویژگی‌های این موسسه دانشگاهی است.
این دانشگاه در شهرستان آستانه‌اشرفیه – میدان امام رضا و به سمت جاده دهستان کیسم واقع‌شده است و سایت  http://www.mehrastan.ac.ir/برای اطلاعات بیشتر از این دانشگاه طراحی‌شده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است