دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۳:۱۰ 182 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40968

جولان دلالان، خدمات توریسم سلامت را بی‌کیفیت کرده است

دکتر محمدحسین قربانی با اشاره به پتانسیل‌های بالای ایران در حوزه گردشگری سلامت، گفت: متاسفانه نبود متولی مشخص در حوزه گردشگری سلامت زمینه را برای جولان دلالان در این حوزه فراهم کرده است.
به گزارش جلال شرق ، نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به سطح بالای علمی و تخصصی مراکز آموزشی و درمانی دندان‌پزشکی کشور نسبت به کشورهای منطقه افزود: هزینه خدمات درمانی دندان‌پزشکی در ایران نسبت به کشورهای جهان و منطقه بسیار کمتر است و از این منظر می‌توانیم فضای بسیار خوبی را برای پیشرفت توریسم دندان‌پزشکی فراهم کنیم.

این دندان‌پزشک عضو مجلس با اشاره به اینکه به دلیل شرایط سیاسی و بین‌المللی امکان توسعه حوزه گردشگری سلامت در کشور فعلا مهیا نیست گفت: در سال‌های اخیر محدودیت ارتباط برون مرزی مراکز درمانی و دولتی کشور مانع توسعه این صنعت شده است؛ به‌طوری که ورودی‌های توریسم درمانی در حوزه دندان‌پزشکی در کشور ما بسیار اندک است.
وی افزود: اگرچه ما در حوزه توریسم پزشکی و گردشگری سلامت، ظرفیت‌های بسیار زیادی داریم ولی استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به تبلیغات و شناساندن مراکز درمانی معتبر و توانمند دارد.
دکتر قربانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور ترکیه علی‌رغم اینکه سطح درمانی و علمی بالایی ندارد، به جهت باز بودن فضاهای سیاسی و اقتصادی توانسته در حوزه گردشگری سلامت موفق‌تر از ما عمل کند.
وی از فعالیت دلالان و واسطه‌ها به عنوان به یکی از مشکلات عمده‌ حوزه گردشگری سلامت نام برد و تاکید کرد: ما تاکنون با توجه به جولان دلالان و ارایه خدمات نامطلوب در بخش هتلینگ، ترانسفر و لیدر در جذب توریسم سلامت خیلی موفق نبوده‌ایم. علاوه بر این، متاسفانه بسیاری از بیماران کشورهای حوزه دریای خزر گرفتار کلاه‌برداری در حوزه توریسم پزشکی شده‌اند. تا زمانی که دست دلالان در این حوزه بلند باشد، از آسیب‌های جدی آن در امان نخواهیم بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه با اشاره به نبود متولی مشخص در حوزه گردشگری سلامت، گفت: چون این صنعت متولی خاصی ندارد، هر کدام از سازمان‌ ها وظیفه خود را جداگانه انجام می‌‌دهند که همین امر زمینه را برای جولان دلالان در حوزه گردشگری سلامت فراهم می‌کند.
وی ارائه خدمات بی‌کیفیت را بازی با اعتبار و آبروی کشور دانست و افزود: با نظارت بیشتر، ارائه خدمات مطلوب رفاهی و ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها می‌توان دست دلالان را از این صنعت درآمدزا قطع کرد. در این زمینه مراکز درمانی باید بسیار شفاف‌تر عمل کنند تا بتوانند با بیرون مرزها ارتباط موثرتری داشته باشند و جذب بیمار را از خارج از کشور افزایش دهند.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس، بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق توریسم سلامت در کشور تاکید کرد و گفت: با ورود بخش خصوصی به توریسم سلامت می‌توان از ظرفیت مغفول مانده در این صنعت استفاده کرد.
قربانی با یادآوری اینکه حوزه توریسم سلامت برای کشور ارزآوری بالایی دارد، گفت: با ارائه امکانات مناسب به بیماران توریسم و جلب اعتماد آنها می‌توان از این صنعت در راستای اشتغال‌زایی بهره برد./دندانه

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است