پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 می 2018 ، ساعت 11:47 2,320 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40877
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان:

حضرت سلطان سید جلال‌الدین (ع) برای ما گیلانی‌ها، امام رضا ثانی است/امام زادگان هیچ‌گاه در مقابل استکبار ذره‌ای کوتاه نیامدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در آئین شب شهادت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) که در حسینیه حرم مطهر برگزار شد گفت: حضرت سلطان سید جلال‌الدین (ع) برای ما گیلانی‌ها، امام رضا ثانی است.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام علیزاده با اشاره به برکات امام زادگان بر ملت بزرگ ایران اسلامی اظهار کرد: وجود نزدیک به ۹۰۰ امام‌زاده و سید جلیل‌القدر در استان انقلابی و علوی گیلان نشان از عنایت الهی و خیرات و برکات بر مردم گیلان است.

وی افزود: اولین وظیفه و انتظاری که از ما مردم ولایت مدار و دوستدار ائمه اطهار می‌رود تکریم و تجلیل از امام زادگان است که در اصل یک وظیفه دینی، قرآنی و اسلامی ما است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان به وجود مبارک حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف در گیلان اشاره کرد و بیان داشت: اولین دعوت این امام‌زاده، دعوت عمومی وی به معارف قرآنی و اهل‌بیت (ع) است.

حجت‌الاسلام علیزاده ادامه داد: اقامه معرف دین و اولین نماز جمعه در گیلان توسط این سید جلیل‌القدر اقامه شد و خطبه‌های این بزرگ‌مرد به‌حق، معارف پدر بزرگوارش و برادرش امام رضا (ع) را به گوش ما می‌رساند.

وی حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف را مروج اسلام، پیامبر اهل‌بیت عصمت و طهارت برشمرد و گفت: این سید بزرگوار مردی عالم، پارسا و راوی حدیث از پدر و برادر بزرگوارش برای تبلیغ تشییع در گیلان بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با قرائت زیارت‌نامه آن حضرت به شهادت بسیاری از امام زادگان اشاره کرد و اظهار کرد: استکبارستیزی یکی از شاخصه‌های امام زادگان به‌ویژه حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف بوده است.

حجت‌الاسلام علیزاده بابیان اینکه امام زادگان هیچ‌گاه در مقابل استکبار ذره‌ای کوتاه نیامدند افزود: استکبارستیزی در متن قرآن و در زوایا ائمه اطهار و یک دستور علوی و قرآنی است.

وی ادامه داد: اگر نرمش رذیلانه در مقابل ظالمان داشته باشیم هرگز به عزت نمی‌رسیم و عزیز نخواهیم شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان تصریح کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب به پشتوانه معنوی و دینی و قرآنی است که می‌فرمایند «امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند».

گفتنی است این مراسم با مداحی جواد مقدم و با حضور پرشور جوانان و زائران حرم مطهر تا پاسی از نیمه‌شب ادامه داشت و عزاداران به سینه‌زنی پرداختند.

تصاویر زیر توسط محمد اکبری پور ثبت و ضبط‌شده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است