سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۲۵ 267 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51063
استاندار گیلان تأکید کرد:

حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی گیلان است

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست خط قرمز مسئولان دستگاه های اجرایی این استان است، گفت: تصمیمات در حوزه محیط زیست نباید افراطی و احساسی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از مهر ؛  مصطفی سالاری امروز دوشنبه به مناسبت هفته محیط زیست با مدیرکل و برخی از معاونین اداره کل محیط زیست استان گیلان در دفتر استانداری گیلان دیدار و گفتگو کرد.

سالاری در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه توجه ویژه ای در میان افکار عمومی استان گیلان در زمینه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست وجود دارد.

وی با بیان اینکه محیط زیست و وجود نگاه ویژه به این حوزه از خطوط قرمز مدیران دستگاه‌های اجرایی است، افزود: البته در این زمینه نباید افراطی و احساسی تصمیم گرفته شود.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه نباید برای ایجاد فرصت‌های شغلی و همچنین رونق کسب و کار محیط زیست را فدا کنیم، گفت: باید تلاش شود تا همانند کشورهای توسعه یافته با استفاده از دانش روز رونق تولید و کسب و کار و ایجاد اشتغال همسو با حفظ محیط زیست انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حفظ تالاب‌های استان گیلان یکی از دغدغه‌ها و اولویت‌های ما است، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از این جاذبه طبیعی منحصر به فرد با برنامه ریزی و مدیریت درست در راستای رونق گردشگری، ایجاد اشتغال، تأمین آب کشاورزی و صیادی استفاده شود.

سالاری با بیان اینکه وجود این ظرفیت‌ها از نقاط قوت و مزیت‌های رقابتی استان گیلان با سایر استان‌ها محسوب می‌شود، افزود: می‌توانیم با داشتن یک برنامه جامع و همکاری و همدلی همه دستگاه‌ها به ویژه مشارکت‌های مردمی علاوه بر حفظ و صیانت از آن، از این ظرفیت برای بهبود زندگی، درآمد و اقتصاد استان استفاده کنیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در موضوعات مرتبط با محیط زیست دو نکته امینت سرمایه گذاری، اشتغال و تولید و صیانت و حفاظت از آن مد نظر قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست برای افکار عمومی استان گیلان باید بدون پیش داوری و نگاه احساسی، موضوع از سوی کارشناسان به صورت میدانی بررسی و نتایج آن نیز اعلام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی نیز محیط زیست خط قرمز محسوب می‌شود، افزود: در صورت اثبات بروز کمترین آسیب به حوزه محیط زیست در اجرای پروژه‌های قطعاً از ادامه آن جلوگیری به عمل می‌آید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است