پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
31 جولای 2018 ، ساعت 16:49 1,565 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42380
مدیر امور مدارس حوزه علمیه قم:

حوزه علمیه برتر و الگو در رشت راه اندازی می شود

مدیر امور مدارس حوزه علمیه قم از راه اندازی حوزه علمیه برتر و الگو در رشت  با جذب ۴۰ نفر طلاب در دو مقطع سیکل و دیپلم  در شهر رشت خبرداد.

 به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد واحدی گیلانی در یک نشست رسانه ای که در مدرسه مستوفی رشت برگزار شد با بیان این خبر گفت:  اولین دوره پذیرش مجموعه حوزوی امام هادی ( ع ) در مدرسه مستوفی رشت ازمقطع سیکل همراه با مصاحبه ورودی  جنب مسجد بادی الله راه اندازی می شود.

در این نشست مشاور مدیر حوزه های علمیه کشور  با بیان اینکه همه ما باید سهمی در ارتقای فرهنگ اهل بیت ( ع ) داشته باشیم اظهار کرد : روحانیون در واقع مرزبانان فرهنگ شیعه هستند و باید تلاش کنیم که عالمان دیندار و دین باور در استان گیلان پرورش دهیم .

مدیر مجموعه حوزوی امام هادی علیه السلام قم  با تاکید بر این نکته که حوزه علمیه  ، کارخانه روحانی سازی است  به اهمیت دانش حوزویان و به باور و رفتار آنان اشاره کرد و افزود : اگر  بستر سازی حوزه های علمیه برتر ریل گذاری شود  موجب ارتقای اخلاق ، فرهنگ ، تقوا و در استان در سال های آینده  خواهد شد .

وی با بیان اینکه راه اندازی این حوزه  توسط دانش آموختگان و عالمان گیلانی  برتر حوزه علمیه حقانی  تدبیر شده است ادامه داد: گیلان دارای ظرفیت فرهنگی بالایی است که در گذشته بزرگانی هم چون بهجت ( ره ) پرورش یافته مکتب اهل بیت ( ع  ) را تحویل جامعه داده است.

سید محمد واحدی تصریح کرد : استعداد گیلان در ارتقای رشد فرهنگی بسیار بالاست و اولین شیعه ایرانی که  در رکاب امیر المومنین علی (ع) بوده است یک گیلانی بود.

مدیر امور مدارس حوزه علمیه قم در پایان به سوالات طرح شده از سوی رسانه ها پاسخ داد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است