جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 مارس 2016 ، ساعت 21:41 1,961 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11860
رئیس اداره آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه :

خانه به خانه به دنبال افراد بی‌سواد خواهیم رفت.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه عصر امروز در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی این شهرستان گفت: ما خانه به خانه به دنبال افراد بی‌سواد هستیم تا ریشه بی‌سوادی را در جامعه از بین ببریم .
به گزارش جلال شرق ، اسماعیل همایونی بابیان اینکه برحسب دستور ریاست جمهوری باید کل ارگانها برای این امر به نهضت سوادآموزی کمک کنند اظهار کرد : بر اساس فرمایش رهبری تاکنون اقدام خوبی انجام‌گرفته است و حتی اگر شده باید امروز با چراغ‌دستی به دنبال آدم‌های بی‌سواد باشیم و باید در این راه ارگانها به کمک آموزش‌وپرورش و نهضت سوادآموزی بیایند.
وی ادامه داد: با توجه به فرصت کم برای امر ریشه‌کنی بی‌سوادی در جامعه که در سال ۹۳ دستور داده شد با جذب انسان‌های بی‌سواد با مسئولیت فرماندار به‌عنوان رئیس شورای آموزش‌وپرورش باید اقدامات لازم انجام گیرد.
همایونی با اشاره به سه دوره سوادآموزی ، دوره تحکیم و دوره انتقال در سال ۹۴ که از برنامه‌های شروع کار نهضت سوادآموزی بود یادآور شد : در دوره سوادآموزی ۱۰۳ نفر از اولیای بی‌سواد سهمیه این اداره بوده است که از این تعداد ۹۳ نفر را تحت پوشش قراردادیم .
رئیس اداره آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه به دوره انتقال و سهمیه ۴۰ نفری این شهرستان خاطرنشان کرد : ما موفق شدیم تمام ۴۰ نفر را تحت پوشش قرار داده و علاوه بر آن در دوره تحکیم از ۵۰ نفر سهمیه ما فقط ۲۰ نفر را تحت پوشش بردیم که می‌طلبید تلاش و جدیت بیشتری نیز انجام بگیرد.
وی درباره عملکرد نهضت سوادآموزی و همکاری نهادها و ارگان‌ها اظهار داشت : پایگاه اطلاعاتی ثبت‌احوال ، کمیته‌ی امداد امام خمینی اداره‌ی بهزیستی در اقدامات این اداره برای باسواد کردن افراد با این اداره همکاری لازم را داشته‌اند .
همایونی اظهار امیدواری کرد حداقل در هر فصل یک جلسه برگزار شود تا گزارش‌های لازم جمع‌آوری و در جلسه مطرح گردد .
رئیس اداره‌ی آموزش‌وپرورش خواستار مشارکت بهتر دهیاران روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه شد به دلیل اشرافیت موضوع بر روستاهای تابع خود و کمک به امر ریشه‌کنی بی‌سوادی در روستاهای این شهرستان شد .
فرماندار آستانه‌اشرفیه در این نشست گفت دستور تعالیم دین و احادیث ما بر اهمیت علم‌آموزی و مدح آن است به تشکیل نهضت سوادآموزی از برکات نظام جمهوری اسلامی است که دست آورده‌ای خوبی هم داشت .
رحیم حیدری افزود :از این‌که منزل‌به‌منزل به دنبال آدم‌های بی‌سواد هستید این عمل شما بسیار پسندیده‌ای است و مراکز بهداشت، بهزیستی ،کمیته امداد گلوگاه‌های هستند که می‌توانند در شناسایی افراد بی‌سواد به شما کمک کنند .
نمایند عالی دولت در آستانه اشرفیه ادامه داد: بی‌سوادی هم می‌تواند آثار بدی  در انتخابات داشته باشد زیرا:به خاطر اینکه حق کسی هم ضایع نشود در بعضی از انتخابات برای آدم‌های بی‌سواد طراحی‌های خاصی انجام می‌دهند
در این نشست رئیس جهاد کشاورزی گفت:یکی از بهترین مراکزی که می‌تواند منبع خوبی برای شناسایی جمعیت بی‌سواد باشد مراکز بهداشت است زیرا آمار آن‌ها سالانه و به‌روز بوده و کمک شایانی برای شناسایی افراد بی‌سواد می‌تواند باشد .
مهندس گودرز کمال پور افزود:واحد آموزش ترویج این اداره به‌صورت گسترده با برپایی کلاس‌های که برای کشاورزان انجام می‌دهند درتوجیه آن‌ها برای آموزش و همکاری لازم را با نهضت سوادآموزی داشته باشند.
در ادامه :هر یک اعضا مطالبی را برای قطع ریشه بی‌سوادی در جامعه بیان کردند و راه‌کارهایی را نیز ارائه دادند .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است