یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
15 آگوست 2019 ، ساعت 20:21 504 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :53440

خرید بیش از یک هزار و ۸۲۶تن برگ سبز چای از چایکاران آستانه اشرفیه

از آغاز فصل برداشت برگ سبز چای در باغات آستانه اشرفیه تاکنون بیش از یک هزار و ۸۲۶تن برگ سبز چای توسط  چایکاران منطقه آستانه اشرفیه تجویل دو کارخانه چای این شهرستان شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، پیش از ظهر امروز رئیس سازمان چای کشور به همراه مدیر کل جهاد کشاورزی  گیلان از باغات چای منطقه بازان از توابع بخش مرکزی آستانه اشرفیه  بازدید و از نزدیک ضمن گفتگو با چایکاران  ، به بررسی وضعیت  آغاز فصل چین سوم برگ سبز چای  پرداختند.

بازدید از کارخانه  رفاه  چای بازدید و بررسی وضعیت تولید و فرآوری چای در این کارخانه  و  آخرین اقدامات انجام گرفته در خصوص  پرداخت ها ی چایکاران منطقه و ایجاد تسهیلات بهزراعی برای باغات چای از دیگر موارد بازدیدها ی حوزه کشاورزی استان و کشور بود

رئیس سازمان چای کشور در این بازدید  با اشاره به کیفیت برگ های چای منطقه  آستانه اشرفیه گفت: این شهرستان دارای ۲۸۵هکتار باغات چای با ۹۰۰ بهره بردار است که دو کارخانه صابرچای و رفاه چای  خرید برگ های چای منطقه را برعهده دارند.

حبیب جهانساز  افزود :  در مرحله اول  و دوم  چایکاران منطقه بیش از ۸۷۲تن  به صابر چای و ۹۵۴تن به رفاه چای به ارزش اقتصادی میانگین بالغ بر۵۴میلیارد ریال تحویل داده اند.

وی افزود : پیش بینی می شود در مرحله چین سوم بالغ بر ۴۰۰ تن برگ سبز چای توسط چایکاران تولید و تحویل کارخانه های این منطقه شود

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است