شنبه, ۹ فروردین ۱۳۹۹
آخرین اخبار
18 فوریه 2020 ، ساعت 11:15 66 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :58630
دبیر اجرایی پارالمپیک:

در سیاست کیفی‌گرایی تجدید نظر کردیم

سرپرست کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پارالمپیک توکیو گفت: با تصمیم هیات اجرایی در مصوبه کیفی‌گرایی تجدید نظر کردیم و قرار است برخی از تیم ها اعزام شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا ؛  «هادی رضایی» با اشاره به تصمیم کمیته ملی پارالمپیک برای اعزام تیم فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر اظهار داشت: سیاست کیفی‌گرایی از ۱۴ ماه پیش به تمام فدراسیون ها و ورزشکاران تحت نظر کمیته ملی پارالمپیک اعلام شد. این سیاست در چند جلسه مورد تایید و تصویب  اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با اکثریت آرا قرار گرفت. حمایت اکثریت از این سیاست موجب شد تا ما همچنان بر اجرای آن پافشاری کنیم اما روز پنج شنبه اعضا تصمیم گرفتند تا از بخشی از این سیاست عدول کنیم.

وی در ادامه عنوان کرد: در سیاست کیفی‌گرایی اولویت با نتیجه گیری بود و شمار کمی کاروان مهم نبود اما واقعیتی که وجود دارد این است که برخی از دوستان و رسانه ها در این زمینه احساسی عمل کردند. ما هم دوست داریم کاروان تا ۲۰۰ نفر باشد اما آن زمان دیگر پاسخگو جایگاه و نتیجه‌گیری آن نیستیم. همه باید بپذیرند که برای هر اعزامی به توکیو مبلغی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان پول لازم است و ممکن است با ۲۰۰ نفر همان نتیجه ای را کسب کنیم که با مثلا ۴۰ سهمیه احتمالی آن را به دست آوریم؛ آن زمان چه کسی پاسخگو هزینه های اضافی خواهد بود.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در ادامه با اشاره به احتمال اعزام تیم فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر نیز گفت: بسکتبال با ویلچر مشکلی برای حضور در پارالمپیک ندارد اما فوتبال پنج نفره ایران زمان را از دست داده و تیم تایلند جایگزین ایران شده است. رشته‌هایی دیگری هم مانند پاراشنا، پاراتیراندازی و پارادوومیدانی هستند که باید برای اعزام‌شان تصمیم بگیریم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است