جمعه, ۲ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
9 می 2020 ، ساعت 09:46 230 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60177
فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با ستاد ساماندهی سواحل:

درآمد کشورهای با بهره گیری از سواحل ، بیشتر از صادرات است

فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با ستاد ساماندهی سواحل گفت: بسیاری از کشورهای با بهره گیری از سواحل ، درآمد آنها بیشتر از صادرات و در آمد نفتی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، یونس محمودی   با اشاره به شیوع ویروس کرونا  در جامعه اظهار کرد : آثار سو اقتصادی و اجتماعی کرونا و پسا کرونا  علاوه بر جان باختن صدها نفراز هم وطنان ،  خسارت زیادی در بخش تولید ،اشتغال ، حوزه گردشگری ، رستوران ها ، هتل ها و… ایجاد کرده است

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای با بهره گیری از سواحل مانند قبرس درآمد آنها بیشتر از صادرات و در آمد نفتی است زیرا بستر برای تردد گردشگری فراهم شده است خاطر نشان کرد : این مطلب از آن جهت گفته شد تا دهیاران ساحلی ما بدانند که چه نعمتی دارند ودر کنار چی زندگی می کنند و چه باید بکنند .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اذعان به این که  محدوده ها و طرح ها موجود در شهرستان باید تعریف و در صورت صلاحدید ستاد  پی گیری شود افزود : اگر طرحی مانند منطقه ساحلی لله وجه  که بیشتر تفرجگاهی است و قصد افزایش و اجرای طرح سالم سازی دارد و دارای طرح توجیهی است  با ارائه آن در ستاد بررسی و مراتب به استانداری ابلاغ شود.

محمودی به مسئولین اجرای طرح سالم سازی  دریا و نقاط خطر آفرین تاکید کرد که حدود و ثغور نقاط خطر آفرین مشخص شود  و با نصب علامت یا پرچم سیاه  مسافران غفلتا وارد  آن مناطق نشوند که جانشان را به مخاطره بیندازند.

وی با تصریح بر این مطلب که باید بر اساس نوع تورم ، حق القدم  و حقوق ناجیان پرداخت شود توصیه کرد:  هر مسئول طرح با به کارگیری  یک نفر در سواحل ودر اختیار قراردادن پلاستیک زباله به گردشگران ، پسماندها  مسافران جرا مع آوری و تحویل بگیرند.

محمودی به دهیاران ساحلی خاطر نشان کرد که با نظارت بخشداربندر کیاشهر و شهردارکیاشهربر اساس وسع و امکان در طرح های ساحلی خود امکانات اولیه را تدارک ببینند.

نصب سایبان ، شیر آب و شیر دوش در سواحل ها ، فراهم کردن بستر اینترنت در طرح های ساحلی  و نصب دوربین مدار بسته از دیگر موارد مطرح شده فر ماندار آستانه اشرفیه بوده است.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری آستانه اشرفیه با اشاره به ایجاد ۹ کمیته تخصصی در دستور العمل ابلاغی وزارت کشور ازهمه دستگاه ها اجرایی و نظامی ، امنیتیی و فرهنگی  خواست با تشریک مساعی  تلاش کنندذ تا بتوانند فضای مناسبی در سواحل  برای گردشگران  ایجاد شود.

اسماعیل درویش نقاط خطر آفرین شهرستان را  ۲۶ نقطه نام برد و اعتقاد داشت که حفاظت از این نقاط برای شهرستان هزینه بر است  ولی دهیاران با بضاعت کم  ، تمام تلاش خود را به کار بستند که سال گذشته  با ۲۵ ناجی غریق این مناطق را پوشش دهند.

وی به ضرورت آموزش ناجیان غریق و داشتن کارت شناسایی در طرح ها پرداخت  و بر ایجاد بسترهای لازم برای ناجیان و دیگر نیروهای مستقر در طرح ها تصریح کرد .

بخشدار بندر کیاشهرنیز در این نشست  گفت: این بخش دارای ۳۷ کیلومتر ساحل است  که دارای سه ۳ طرح سالم سازی ، یک تفرجگاه و ۲۶ نقطه خطر آفرین که با توجه به اهمیت موضوع و نهایت استفاده از ظرفیت گردشگری  باید زیر ساخت های لازم در سواحل فراهم شود تا حافظان خوبی برای  جان و مال مسافران باشیم .

حجت حاجی پور با بیان اینکه ما در سال گذشته با تلاش دهیاران و ناجیان غریق بیش از ۳۰ نفر نجات یافته داشتیم  افزود : دو مورد غریق فقط در نقاط خطر آفرین در سواحل ما به وقوع پیوست   که عدم توجه به هشدارهای ناجیان غریق اتفاق افتاده است و امیدواریم که امسال شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم .

وی با توجه به عملکرد همه عوامل مستقر در سواحل که موجب رضایت بازرسان کشور نیزقرار گرفته است  اظهارکرد:  اگر نواقصی هم در سواحل ما وجود داشته است در قیاس با سواحل دیگر شهرها  کمتر بوده است و نمره قبولی سال گذشته نیز  بر این اساس دریافت شده است.

بخشدار بندر کیاشهر  در خصوص هزینه طرح سالم سازی سواحل  و پرداخت حق القدم ناجیان غریق   گفت: بخش هزینه های جاری ما در نگه داری سواحل حداقل سقف ۲۰۰ میلیون تومان است که  به صورت قطره چکانی پرداخت می شود و دوستان ما با مشکل مواجه می شوند.

وی اذعان کرد : دهیاران فراتر از کار سازمانی و بر اساس اخلاقی حضور همه جانبه در فصل بهره گیری از سواحل داشتند که این جا از همه این عزیزان  تشکردارم.

در این نشست دهیاران انبارسر ، لله وجه سر ، نماینده شهرداری کیاشهر ، سرکار خانم مسروئر از بخش گردشگری مسرور عسکر آباد  دیدگاه ها و چالش های خود را در خصوص فراهم شدن زیر ساختها ، توسعه گردشگری  و… مطالبی را بیان کردند که در پایان این نشست مصوباتی برای تسهیل و تسریع در بخش گردشگری و سواحل به تصویب  رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است