پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 آگوست 2018 ، ساعت 21:42 1,766 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43216

دردنامه ی شهر و بازیگردانی شورای آستانه !!!

سرویس یادداشت سردبیر جلال شرق ،

آن چه که در یک پلان از سکانس های نمایشی اعضای شورای پنجم بر پرده تصویر شهر خط سیاهی کشید استیضا ی سلیمانی یا به تعبیر یک عزیزی استیضای مردم شهر بود .

به واقع جلسه سوال و استیضا ی سلیمانی با هیچ آموزه ای از اخلاق در رفتارهای اجتماعی سازگار نبود زیرا از ابتدای فعالیت دوره پنجم شورا ، سکانس به سکانس ، نقشه های عزل سلیمانی با کمترین هزینه در حال اجرا بود  و اجرای آن به دلیل محبوبیت سلیمانی در نزد شهروندان  نیازمند زمان بود از آن  وقتی که توافق اول  یا توافق پشت پرده رو شد و آقای حافظ بیت المال ، آن صورتجلسه  تهریف شورا  را پاره کرد  تا در دفاع از به به ! و چه چه !گفتن برای  سلیمانی در منزل امام جمعه و رسانه های شهر  همه حکایت از یک سوژه نانوشته شده ای را داشت که  بازیگردانی  آن در دست رئیس شورا بود تا اینکه پلان  آخر آن عصر امروز به پایان رسید.

آنچه که به عنوان یک ناظر رسانه ای در جلسه سوال و استیضا دیده شد ای کاش تصاویرش در شبکه تصویری شهر برای مردم آستانه اشرفیه به نمایش گذاشته می شد تا پرده های نمایش تصویر چگونگی سوختن آرای شهر وندان را با  درد دل های یک شهروند مسئول که دلش برای همه مردم شهر می سوخت  ببینند !

و ببینند چگونه اعضای شورای شهر با طرح بعضی از سوالات انحرافی نه در چارچوب سوال و بیان مفاهیمی که گاهی در آن تمسخر و حتی تکبر بود  دست رد بر همه آرمان های مردم شهر زدند و پنداری  زمان توافق چهار عضو شورا  لحظه ای بود که تابوت یک خدمت گذارشهر بر دست های شهر حمل می شد و چقدر سنگین و تاریک !

براستی رنجنامه سلیمانی درلحظات دفاع از خود خارج از گفتمان و نگارش بود و آن چه که ارائه داده شد  گوشه ای  از دردها و باید وها و نبایدهای عملکردش ، و اینگار بعضی از اعضای شورای شهر آن چنان از مردم و درخواست هایشان سخن می گفتند که انگار فوج فوج برای آنان پیوسته ،  نامه  می نوشتند که آقای سلیمانی در شأن شهروندان شهر نیست !

امروز شهرم در رثای یک مسئولی گریست که هنوز خیلی زمان خواهد تا ارزش  اقداماتش را پی ببریم ( اگر چه بر کاستی ها و بعضی از رفتارهایش نقدی است )  و لی امروز پرده ای به نمایش گذاشته شد که حاکی از همه  توافق نامه های دو ماه قبل اعضای چهارنفره شورا حکایت داشت  و جالب اینکه هنوز ورقه ی صورتجلسه اتمام کار سلیمانی دردفتر شورا برای عزل  شهرداری امضا نشده بود که  شخصی به عنوان شکیب بلافاصله شهردار معرفی می شود و  تعجیل  برای پایان بردن سناریو !!!!

باید به رئیس شورا یک دست مریزاد گفت که بازیگردانی خود را با حوصله به اتمام رسانده است  هرچند در این بازی نیازمند همراهی دو نفری از اعضای دیگر شورا بود که آنان نیز باید  به تاریخ آستانه و مردم شهر پاسخ دهند زیرا زمان هیچگاه به عقب برنخواهد گشت و خلاقیت مردم را در شهر خلاق ، زمانی نه چندان دور در آینده خواهند دید و به قول آن شاعر طنز پرداز « این نیز بگذرد » .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
 1. ۱۱۰ :

  با سلام ،
  اعضای شورا منتخب مردم و نظر آنها نظر اکثریت مردم است و تصمیم آنها نظر مردم ، برخلاف نگارنده گزارش فوق اعضای شورا به دنبال منافع شخصی نبوده بلکه صلاح و صرفه شهر را در تصمیمات خود مد نظر دارند .
  دفاع یک طرفه از شخص شهردار که تخلفات و بدهکاری های به بار آورده اش کمتر از خدمات مثبتش نیست .
  جای تعجب است بر خلاف سایر رسانه های معتبر خبری محلی و استانی که به تصمیمات شورا که همان تصمیم مردم است احترام گذاشته اند، جلال شرق به چه دلیل به دنبال تشویش اذهان عمومی و تهمت و افترا به اعصای شورای شهر و مردم می باشد .
  امیدواریم خدمات و سکه ی روز خبرنگار اهدای شهردار دلیل آن نباشد .