دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
21 سپتامبر 2019 ، ساعت 11:28 1,497 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :54663

دریای سواحل بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه جان اولین مسافر خود را گرفت

فرماندار آستانه اشرفیه از غرق شدن یک مسافر در منطقه شنا ممنوع و خطر آفرین ساحل انبارسر ( خارج از طرح سالمسازی دریا ) بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رحیم حیدری گلرودباری با بیان این خبرکه فرد غریق از روحانیون جوان  یکی از مساجد مناطق بوده است گفت:  شنا کردن در منطقه ممنوعه ، شرایط توفانی و آشنا نبودن به منطقه از مهمترین عوامل مرگ این روحانی ۳۱ ساله  اهل کرمانشاه بوده است که برای نجات یکی از بستگانش  اقدام به شنا کرد و ضمن نجات فرد نامبرده خود غرق شده است.

وی زمان حادثه را عصر روز  جمعه اعلام و اضافه کرد : این شهرستان با  داشتن ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی همه ساله در ایام فصل تابستان پذیرای بسیاری از مسافرین و گردشگران است.

به گفته فرماندار آستانه اشرفیه امسال بر اساس مصوبات و دستوالعمل  ساماندهی سواحل کشور و با تشکیل کمیته های ۹ گانه ستاد ساماندهی سواحل این شهرستان ، تعداد سه طرح سالمسازی دریا در مناطق پل چوبی بندرکیاشهر ، انبارسر و عسگرآباد راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه در هر یک از این طرح ها حدود ۵۰ نفر از عوامل امداد و نجات ، انتظامی ، هلال احمر و…مستقر شده اند خاطر نشان کرد :  تعداد ۲۰ نقطه خطر آفرین نیز در سواحل بخش بندرکیاشهر  شناسایی شده است و هشدار و توصیه های لازم جهت امتناع از شنا کردن در این مناطق نصب شده است.

حیدری با بیان اینکه با نصب هشدار در مناطق خطر آفرین و شنا ممنوع از مسافرین و گردشگران خواسته شده تا از شنا کردن در این مناطق خودداری کنند افزود: انتظار می رود کلیه مسافران و عموم مردم این هشدارها را جدی بگیرند و از شنا در نقاط خطر آفرین و ممنوعه خودداری کنند.

یاد آوری می شود در سال جاری ۶ نفر در سفید رود در دو منطقه دهستان های چهارده و کیسم و یک نفر نیز در دریا جان خود را از دست داده اند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است