یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۰:۱۲ 780 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48745
فرهاد دلق پوش:

در ایام نوروز ، نظارت بر بازار تعطیلی ندارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در آخرین جلسه سال ۹۷ کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان که در محل اتاق اصناف شهرستان رشت برگزار شد، گفت: در ایام نوروز نظارت بر بازار تعطیلی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  فرهاد دلق پوش  همت و همراهی کلیه دستگاه‌های نظارتی برای آرامش و ساماندهی بازار ضروری دانست و افزود :

بازرسی های مشترک و تیمی به صورت شیفت بندی شده کاملا هوشمندانه به شکل محسوس و نامحسوس در مرکز استان و سایر شهرستانها با شدت و جدیت در ایام نوروز انجام خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه لازمه تعادل و نظم بازار، نظارت است تأکید  کرد: در بازرسی و کنترل بازار و امور اصناف در کنار راَفت اسلامی، قاطعیت هم باید باشد تا وضعیت بازار قائده مندشود.

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان بازار را پشتیبان مسائل اجتماعی و اقتصادی در کشور دانست و گفت: دین و فرهنگ و بسیاری از آداب و رسوم از فضای بازار و کسبه ترویج و اشاعه می یابد و این مسئله حتی در خارج از کشور نیز به همین روال است.

دکتر دلق پوش با توجه به حساسیت و تعدد ماموریت‌های اتاق‌های اصناف بر لزوم افزایش بودجه اتاق‌های اصناف به صورت سراسری تاکید و عنوان کرد: در سیاستگذاری و برنامه ریزی ها به بخش اصناف و رسیدگی امور بازار به ویژه در تخصیص بودجه اصناف باید اهتمام لازم انجام شود تا اتاق اصناف از ماموریت های نظارتی خود باز نماند.

وی خاطرنشان کرد: وحدت عملی بین روسای ادارات صمت شهرستان و روسای اتاق های اصناف باعث هم افزایی ویژه در کنترل بازار می‌شود و لازم است در سال آینده بر نظارت ها تکیه بیشتری صورت پذیرد چون انتظار مردم از بازار زیاد است و اتحادیه ها هم باید در این رابطه تلاش و همکاری کنند.

رئیس سازمان صمت استان گیلان وقوع برخی از تخلفات را عدم اطلاع از قوانین صنفی دانست و گفت: آموزش و بازآموزی روسای اتحادیه ها و اصناف به صورت دسته بندی شده و با متدی کاربردی برای ارتقای سطح علمی اصناف ضروری است و باعث پیشگیری از بسیاری از تخلفات صنفی خواهد شد و همچنین در سال آینده بر عملکرد مالی اتحادیه های ایران به صورت شفاف نظارت می‌شود.
فرهاد دلق پوش در پایان ضمن ابراز امیدواری و توفیق در ایام نوروز و سال جدید در راستای تامین نیازهای مردم افزایش ساعات فعالیت و خدمات اصناف در محدوده مرکز شهر اشاره و عنوان کرد: با توجه به گردشگر پذیری گیلان،انجام این کار نیاز به هماهنگی بیشتر شهرداری با اتاق اصناف و کسبه دارد که در کارگروه تخصصی بررسی خواهد شد.

 

گفتنی است در ایام نوروزی در صورت مشاهده و بروز هرگونه تخلف صنفی شهروندان و مسافران می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ تخلفات صنفی را گزارش نمایند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است