دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
17 ژانویه 2018 ، ساعت 19:47 1,908 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :36446
رئیس شورای زکات شهرستان آستانه‌اشرفیه؛

در بین مسئولین و شورای زکات شهرستان، هماهنگی و یکپارچگی وجود دارد

رئیس شورای زکات شهرستان آستانه‌اشرفیه در همایش شورای زکات شهرستانی که در سالن اجتماعات دکتر محمد معین برگزار شد گفت: در رفتار سازمانی؛ عملاً قدم مؤثر در تولید و اشتغال برنداشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمد ساجدی با اشاره به پیام رهبری به اجلاس سراسری شورای زکات کشور اظهار کرد: من معتقدم بدون تعارف و تظاهر پیام رهبری، آخرین کلام درزمینهٔ زکات است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه اگر ما با فرمایشات رهبری همگونه برخورد کنیم وضع ما این‌جوری نخواهد بود تصریح کرد: در مکاتبات اداری در بالای نامه و بخشنامه می‌نویسیم سال اقدام و عمل، ولی از اقدام و عمل خبری نیست و یا در رفتار سازمانی در تولید و اشتغال؛ عملاً قدم مؤثر برنداشتیم.

وی تصریح کرد: اگر رهنمودهای رهبری موردتوجه قرار گیرد و تفکر شود و مهم‌تر از آن در جهت تحققش اقدام از سر صدق شود، بدون تعارف ما شاهد پیشرفت‌های شگرفی خواهیم بود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در ادامه افزود: متأسفانه با ابلاغ سیاست‌های کلان از ناحیه رهبری و بعضی از اسناد بالادستی و چشم‌انداز نظام به خاطر کوتاهی‌های ما، سرنوشت خوبی نداریم.

وی با قرائت کامل مفاد پیام رهبری به اجلاس سراسری شورای زکات و با قرائت آیه ۴۱ سوره مبارکه حج گفت: خدای متعال به مجاهدان راه خود به‌عنوان یاران خدا وقتی در مصاف با کفار و مفسدین پیروز می‌شوند وظیفه اقامه نماز، ایتای زکات، امربه‌معروف و نهی از منکر را بیان می‌کند و جمهوری اسلامی و نظام اسلامی ما مصداق همین آیه سوره حج است.

رئیس شورای زکات شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه اگر در ۴ شاخص یادشده موفق عمل می‌کردیم شاخص‌های موجود در جامعه ما در کل و خرد این نبود گفت: بنابراین مقام معظم رهبری در پیام خود می‌گویید باید توبه کنیم از کوتاهی‌های خود به خدا پناه ببریم و استغفارکنیم.

وی ادامه داد: البته وقتی ما این مسائل را مطرح می‌کنیم نظر به وضعیت مطلوب داریم و این شاخص‌های مطلوب بر اساس معیارهای قرآنی مطرح است و این اشتباه نشود وگرنه اگر روند رژیم سابق تغییر نمی‌کرد خدا می‌داند که حالا ما کجا بودیم.

ساجدی بابیان اینکه اصلاح شاخص‌های کلان در دست ما نیست خاطرنشان کرد: هر گوشه‌ای از کار را که درست کنیم به بهبود بخش‌های دیگر کمک خواهد شد یعنی اگر ما درزمینهٔ نماز موفقیت پیدا کنیم مطمئناً وضع زکات ما بهتر خواهد بود و اگر در زکات پیشرفت کنیم بدانید که گرایش به نماز بیشتر خواهد شد و امربه‌معروف و نهی از منکر که اساس اجرای احکام است.

 

رئیس شورای زکات شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: ما می‌توانیم در حد خود ولو جزئی که داریم با تأکید بر وظایف خودمان و با تکیه‌بر امکانات و اختیارات خود پیش برویم و به همین میزان خدابرکت بدهد و کارها را بهبود ببخشد.

وی در ادامه گفت: اگر جامعه‌ای در پرتو نظام اسلامی بسازیم که این ۴ صفت و شاخص‌ها بهبود پیدا کند مطمئن باشید ازدواج در آن معضل نخواهد بود، اشتغال و اقتصاد؛ دغدغه همه مسئولان و مردم نخواهد بود

ساجدی بابیان اینکه در بین مسئولین و شورای زکات شهرستان، هماهنگی و یکپارچگی وجود دارد با طرح پیشنهادی گفت: راجع به بخش علمی و معرفتی مدنظر رهبری اگر آقای معروفی دسترسی دارند از طریق آیت‌الله عالمی و سایر اشخاص این کار را حمایت کنند و ما آمادگی داریم با مدیریت حوزه‌های علمیه استان و یا شرق استان و اگر نشد حوزه علمیه شهرستان یک همایشی را برای بررسی ابعاد معرفتی زکات در حوزه پژوهشی فرهنگی و اجتماعی برگزار کنیم و شاید این همایش لبیک به پیام رهبری باشد و به‌عنوان استان پیش رو در این بخش که از مزیت‌های حوزه است استفاده شود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در ادامه با اشاره به پیشنهاد دوم خود اظهار کرد: می‌توان سیاست ایجاد فضای رقابت سالم و حمایت و تشویق طرح‌های ابتکاری را در شهرستان و استان اجرا کرد یعنی شورای زکات دهستان‌ها و روستاها؛ هرکدام در این زمینه به کار ابتکاری دست زدند آن را معرفی و تشویق کنیم و این الگو را تعمیم و توسعه دهیم.

وی بابیان اینکه در این شهرستان فقر و شکاف طبقاتی زیاد است گفت: میانگین بازنشسته‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی زیر یک‌میلیون تومان است و درعین‌حال ممکن است از این فضای که وجود دارد بعضی‌ها؛ فرصت‌طلبی و سوءاستفاده کنند

ساجدی شورای زکات را بهترین محمل عنوان کرد و ضمن گله‌مندی از بعضی ا دستگاه‌ها که برای تبادل اطلاعات و اسناد منوط به اجازه مدیرکل خودشان کردند گفت: این معنا ندارد وقتی ما هستیم و فرماندار پای‌کار هستند احاله دادند معنا ندارد و هدف کمک به افراد نیازمند در چرخه کارشناسی کمیته امداد و بهزیستی معلوم می‌شود و آدم‌های خیر شناخته می‌شوند و از طریق یک سامانه بانکی ساماندهی می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است