سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۹:۵۵ 482 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52235
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور:

در سال ۹۸ بیش از ۲۵ هزار سند روستایی صادر می شود/حفظ اراضی زراعی و باغی یک وظیفه ملی  است و باید از این اراضی دفاع کنیم

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در  استانه اشرفیه اعلام کرد :  در سال ۹۸ بیش از ۲۵ هزار سند روستایی صادر می شود.

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، محمد رضا شاملو بعد از بازدید از پروزه پل روستای سلیم چاف در گفتگو اختصاصی با جلال شرق در باره سفر نیم روزه به این شهرستان گفت: هدف از این سفر افتتاح و  بازدید از پروژه ها ی بنیاد مسکن و اهدای اسناد روستایی به مردم بود که تاکنون بیش از ۱۴هزارو  ۲۷۹ سند  برای روستائیان  آستانه صادر و با آنان تحویل داده شد.

وی با بیان اینکه  دو پروژه خاص  در شهرستان به لحاظ کمبود منابع با مشکل مواجه بودند افزود :   انشالله تلاش ما این است که از منابع ملی اعتباراتی برای آنها در نظر گرفته شود و تلاش کنیم در سال جاری این پروژه ها به اتمام برسد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشوربا اشاره بهخ اقدامات خوب بنیاد در اجرای طرح های هادی روستایی  ، مشکل اصلی عدم اجرای این طرح ها را کمبود منابع مالی عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم در کمیته برنامه ریزی شهرستان وشورای برنامه ریزی توسعه استان  اعتبارات مناسبی اختصاص دهند  و اگر اعتبارات کافی در اختیار بنیاد باشد، آمادگی اجرای فعالیت ها در بنیاد  است.

شاملو با تصریح این سخن که ما در صدور سند روستایی ،متکی به اعتبار دولتی نیستیم  گفت: در واقع همکاری خود مردم و سازمان  ثبت و بنیاد است می تواند این کار را تسریع دهد و  تلاش شده در سال جاری ۲۵هزار سند روستایی از طریق بنیاد  و همکاری ثبت و اسناد صادر شود که  امیدواریم مردم تشکیل پرونده بدهند و ثبت نام کنند  تا پرونده را برای ثبتو اسناد  ارسال کنیم .

وی درخصوص جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باعغی خاطر نشان کرد : ما برای حفظ اراضی زراعی و باغی  هر آن چه می توانیم باید تلاش کنیم  که همه ما به عنوان یک وظیفه ملی از این اراضی دفاع کنیم

شاملو با بیان اینکه استان گیلان دارای شرلایط ویژه ای است و زندگی مردم  در درون اراضی کشاورزی قرار می گیرد افزود :  طبیعی است با زاد و ولد و افزایش جمعیت  یک نیاز منطقی وجود دارد ما ضمن اینکه  در طرح های هادی تلاش کردیم با افزایش تراکم از یک به دو طبقه ،   جلوی ساخت و ساز روستایی را بگیریم  تا اراضی زراعی را حفظ کنیم .

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشورادامه داد:  طبعا برای جلوگیری  از تخلف در ساخت و سازها،  باید به نیازهای واقعی و منطقی مردم جواب بدهیم اما در زمین خواری و کسانی که دنبال سوداگری هستند همه مجموعه  دستگاه های اجرایی  تکلیف دارند که برخورد و مقابله کنند.

وی با بیان اینکه برای اراضی زراعی داخل محدوده طرح های هادی برنامه داریم افزود :  سعی کردیم در طرح های هادی  این نکات را رعایت کنیم و حتی در جاهایی که  اراضی زراعی در داخل محدوده بوده،  یک وقت  کسی نیاید و بگویید داخل طرح بوده و به ساخت و ساز اقدام کند که حتی  این موارد را درحال باز نگری هستیم .

انتهای پیام

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است