یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
5 نوامبر 2020 ، ساعت 18:04 347 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63601
با تصویب شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه :

کارگروه پایش و ساماندهی فضای مجازی در شهرستان آستانه اشرفیه تشکیل می شود

با تصویب شورای فرهنگ عمومی آستانه اشرفیه کارگروه پایش و ساماندهی فضای مجاز در شهرستان آستانه اشرفیه تشکیل می شود .

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستانه اشرفیه  ابتدا  درباره  پیگیری مصوبات قبلی شورا و تشکیل کارگروه فضای مجازی ، تولید محتوای محلی ، هفته کتاب و برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرهای آستانه و کیاشهر ، و تقدیر از کتابخوانان شهرستان ، ناهنجاری های اجتماعی  گزارشی را باطلاع اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان کرد.

امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به دستور جلسه و تشکیل کارگرذوه فضای مجازی  گفت : ساماندهی فضای مجازی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مسؤولان بوده و باید این امر از طریق تشکیل کمیته و با اقداماتی مانند رصد، پایش و محتوا سازی انجام شود

حجه الاسلام والمسلمین دکتر طیبی با بیان اینکه امید است با رصد و پایش دقیق فضای مجازی توسط مسؤولین حرکت عظیمی را ان شاءالله شاهد باشیم، تصریح کرد : همواره عده‌ای در بین گروه و کانال‌های تلگرامی سعی در شایعه‌پراکنی و تهمت زدن به افراد را دارند .لذا باید تمامی این گروه‌ها پایش و با محتوا سازی‌های لازم به ایجاد آرامش در جامعه کمک کرد.

فرماندارشهرستان آستانه اشرفیه در این جلسه با تأکید بر اینکه مصوبات شورای فرهنگ عمومی لازم الاجرا است، اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و تمامی مصوبات آن بر اساس پشتوانه قانونی لازم الاجرا است.

فرماندارشهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه تاثیر فضای مجازی و رسانه بر فرهنگ عمومی را نباید انکار کرد گفت: حضور دانشجویان ،نخبگان و صاحب نظران در جلسات شورای فرهنگ عمومی ضروری است چرا که تأثیرگذاری و تاثیر پذیری فرهنگ در جامعه یکی از مهم‌ترین مباحثی است در جلسات این شورا برگزارشده و برای تحقق این کار باید از ظرفیت نخبگان فرهنگی و دانشگاهیان استفاده شود

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه یکی‌ از مشکلات در حوزه فضای مجازی عدم مجوز قانونی برای گروه و کانال‌های تلگرامی دانست و اظهار داشت : فعالان گروه و کانال‌های فضای مجازی باید در چارچوب قانونی جمهوری اسلامی فعالیت کرده و به حل مشکلات جامعه کمک کنند .

وی نقش فضای مجازیرا  در جامعه بسیار مهم و ارزشمند دانست و  گفت : نباید فعالان و مدیران کانال های مجازی را رهاکرد. باید این افراد شناسایی ودعوت شوند تا با آموزه های لازم کنترل و هدایت شوند تا از  آسیب به فرهنگ عمومی جلوگیری شود.

رضایی با اشاره به نقش محتوا سازی از طریق فضای مجازی افزود: مدیران کانال و گروه‌های تلگرامی احساس عدم نظارت بر عملکرد خود را داشته و در بعضی از مواقع انواع تهمت را به برخی اشخاص وارد کرده و آبروی افراد را به‌راحتی می‌ریزند لذا با رصد و پایش های لازم از این اتفاقات جلوگیری می‌شود.

فرمانده سپاه شهرستان با تأکید بر لزوم توجه به پایش فضای مجازی در آستانه‌اشرفیه گفت: در این شهر ۶۰ الی ۷۰ گروه و کانال تلگرامی وجود داشته و اغلب ثبت‌نشده بوده غیرقانونی هستند و باید آنان را ساماندهی کنیم زیرا این گروه‌ها دارای ظرفیت بسیار خوبی بوده و بایدحوزه و عرصه‌ فعالیت آنان مشخص شود .

سرهنگ پاسدار محمد نیک فطرت سه اصل پایش ،رصد و محتوا ساماندهی کانال های تلگرامی را الزامی دانست وافزود: فضای مجازی خیلی راحت در دسترس افراداست و می بایست نهادهای نظارتی  ، نظارت بر فعالیت و اقدامات آن ها داشته باشند.

در این نشست اعضای شورا دیدگاه های مختلفی را در خصوص دستور جلسه  بیان کردند.

در پایان به مناسبت روز شورای فرهنگ عمومی با اهدای یک عدد تابلو فرش مزّین به آیات الهی از امام جمعه آستانه اشرفیه تقدیر شد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است