یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
3 سپتامبر 2020 ، ساعت 08:54 336 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :62700
امام جمعه کیاشهر در زیارت عاشورای نیروی انتظامی آستانه اشرفیه؛

در مکتب امام حسین ترس باارزش، ترس از خداست/ وجود امام حسین اوج شهادت و جهاداست

امام جمعه کیاشهر در زیارت عاشورای نیروی انتظامی آستانه اشرفیه گفت:در مکتب امام حسین ترس باارزش، ترس از خداست
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  جلال شرق ،حجت الاسلام نصرت امیدی که پس از قرائت زیارت عاشورا در جمع کارکنان نیروی انتظامی سخن می گفت اظهار کرد: وجود امام حسین(ع) نقش انبیا را در جامعه دارد زیرا همان طور که انبیا پیام خود را ابلاغ می کنند واز هیچ چیز هراس ندارند امام حسین نیز این چنین بود زیرا باکسی که از نفس خود پیروی می کردهرگز بیعت نکرد .
وی افزود:مکتب امام حسین وجریان عاشورا کهنه و مندرس نمی شود زیرا عاشورا و کربلا یک جریان است و راه شهادت را امام حسین (ع)آگاهانه راه شهادت را انتخاب کرد
وی به تبیین زیبایی و زشتی های واقعه کربلا اشاره کرد و ادامه داد: در کربلا علاوه بر صحنه های زیبا مانندحبیب ابن مظاهر که به یاری امام می آید ولی صحنه های تلخ هم چون اسارت اسرای اهل بیت و شهادت مظلومانه سالارشهیدان و یارانش را نیز داریم.

امام جمعه کیاشهر تاکید کرد :در مکتب امام حسین ترس باارزش، ترس از خداست وجود سید و سالار شهیدان آن طور که در دعا عرفه آمده است بخاطر ترس از خدا بوده است.
وی وجود امام حسین را اوج شهادت و جهاد نام برد و گفت: بعد از شهادت حمزه در جنگ احد که لقب سید الشهداگرفته بود بعد ازواقعه کربلا با اوج شهادت امام حسین این لقب به امام اطلاق شد.
در پایان مرثیه ای در رثای یاران با وفای امام حسین (ع) با فرازی از صاحب الزمان با سوزی اندوهناک خوانده شد و حاضران به سینه زنی پرداختند
این مراسم در میدان صبحگاه نیروی انتظامی وبارعایت پروتکل بهداشتی برگزارشد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است