دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۹:۱۸ 161 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43630

دستگاه‌های اجرایی گیلان برای اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا برنامه‌ریزی کنند

رئیس ستاد اقامه نماز گیلا‌ن گفت:‌ تمام دستگاه‌های اجرایی گیلان با کمک ائمه جماعات خود باید زمینه اقامه باشکوه نماز ظهر عاشورا را فراهم کنند.

به گزارش جلال شرق ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوطالب حجازی پیش از ظهر امروز در جلسه دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی  اظهار داشت:‌ از تمام مدیران و متولیان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی گیلان تقاضا داریم در اقامه هر چه باشکوه‌تر نماز ظهر عاشورا اهتمام بیشتری داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان عنوان کرد:‌ در حال حاضر حدود ۶۰ الی ۷۰ دستگاه اجرایی در گیلان عضو ستاد اقامه نماز این استان هستند که با همکاری و تعامل با ائمه جامعات و مبلغان روحانی به اقامه فریضه نماز جماعت در سطح ادارات خود در مرکز و شهرستان‌های دیگر اقدام می‌کنند.

حجازی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز گیلان بر روند ادای این فریضه در ادارات نظارت می‌کند افزود:‌ برای این منظور تفاهمنامه‌هایی در سطح وزارتخانه‌ها و ستاد کل اقامه نماز کشور به امضاء رسیده که این نظارت‌ها بر اساس مفاد توافقات،‌ در استان‌های کشور اعمال می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ستاد اقامه نماز در مسیر نظارت بر نحوه اقامه نماز،‌ اصل را بر مبنای مچ‌گیری نمی‌گذارد بیان داشت:‌ برای رشد و تعالی هر چه بیشتر اصول و معارف دینی باید اصل نخست بر پایه تعامل دو طرفه و سازنده باشد که ستاد اقامه نماز نیز از همین مؤلفه پیروی می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه هیئت‌های نظارت بر اقامه نماز در دستگاه‌ها به دستور مقام معظم رهبری شکل گرفته‌اند گفت:‌ همه ساله نه تنها در گیلان بلکه در تمام سطح کشور جلساتی برای بررسی عملکردهای این هیئت‌ها،‌ در مراکز مختلف ‌استان‌ها برگزار می‌شود.

حجازی از برگزاری دو اجلاس سراسری در کشور سخن گفت و تصریح کرد:‌ اجلاس سراسری نماز در سمنان تحت عنوان شیوه‌های دعوت به نماز و اجلاس کنگره حج از جمله این برنامه‌های مهم هستند که در حوزه‌های مختلف نسبت به برگزاری آن اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال بیست و پنجمین دوره اجلاس سراسری نماز برگزار می‌شود عنوان کرد:‌ در سال گذشته و با اعلام آمادگی استاندار سابق گیلان قرار بود این اجلاس در این استان برگزار شود که بنا بر ملاحضاتی میزبانی آن را به بندرعباس واگذار کردند.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان ترویج فرهنگ اقامه نماز ظهر عاشورا به ویژه در سطح ادارات این استان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ از متولیان موبوطه در سطح سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی گیلان انتظار داریم جهت ترویج این فریضه ارزشمند اهتمام داشته باشند.

حجازی به برخی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز برای نهادینه کردن این فریضه اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری مسابقه‌های کتاب‌خوانی با موضوع نماز،‌ ترغیب ادارات و دستگاه‌های اجرایی به تنظیم سند چشم‌انداز نماز و ایجاد بانک اطلاعاتی توسط آنان،‌ از جمله این برنامه‌ها است.

وی تشکیل شورای اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی استان گیلان را ضروری خواند و عنوان کرد:‌ ترغیب ادارات گیلان برای تعمیر و تجهیز نمازخانه‌ها و نظارت بر نحوه هزینه کرد بودجه‌هایی که از مرکز برای اقامه نماز ادارات پرداخت می‌شود از دیگر عملکردهای ستاد اقامه نماز گیلان است.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان به مشارکت کارکنان دستگاه‌های گیلان در امر ساخت مساجد تأکید کرد و افزود:‌ در حال حاضر مقدمات تشکیل انجمن خیران مسجدساز ادارات گیلان فراهم شده و امیدواریم با پایه‌ریزی آن گامی مثبت در جهت ساخت مساجد جدید در سطح این استان برداریم.           /  تسنیم

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است