یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 آوریل 2016 ، ساعت 12:55 2,061 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13984

دستگاه قضا در هفته‌ای که گذشت؛ از آخرین وضع پرونده قتل ستایش تا شمارش معکوس برای محاکمه ۴ تبعه افغانی

قوه قضاییه در هفته‌ای که گذشت با رویدادهای مختلفی همراه بود که البته پیگیری برخی پرونده‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش جلال شرق ، در هفته‌ای که گذشت، قوه قضائیه با رویدادهای مهمی مثل نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا،‌ پیگیری پرونده قتل ستایش،‌ تیراندازی در بیمارستان عرفان،‌ صدور حکم حبس برای ۴ روزنامه نگار بازداشت شده،‌ تعیین وقت دادگاه ۴ متعرض به زن توریست فرانسوی، آخرین خبرها از حکم مدیرعامل سابق بانک صادرات و …همراه بود.
تشریح آخرین وضع پرونده‌های قضایی در نشست خبری
نود و پنجمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه  این هفته با خبرهای بیشماری همراه بود که البته خبرنگاران مثل همیشه سوالات متعددی داشتند.
قوه قضاییه
شکایت خانواده‌های ۱۸۵ شهید منا،‌ تغییر نکردن حکم زنجانی،‌ جدیت در رسیدگی به پرونده قتل ستایش،‌ محکومیت نفوذی‌های رسانه‌ و پرخورد با دلالان پرونده‌های قضایی از جمله پرونده‌هایی بود که روند پیگیری آنها در این نشست خبری،‌ از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تشریح شد.(متن کامل خبر را اینجا بخوانید.)
پیگیری ویژه پرونده قتل ستایش
حتما می‌دانید در روزهای اخیر انتشار خبر قتل ستایش قریشی دختر شش ساله تبعه افغانی، در صدر اخبار رسانه‌های مختلف قرار داشت و رسیدگی به این پرونده به صورت وژه در دستور کار مراجع قضایی قرار گرفت.
قوه قضاییه
در حال حاضر تحقیقات بازپرسی و پزشکی قانونی در باره این پرونده انجام گرفته و به زودی به دادگاه ارجاع می‌شود. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید.)
پیگیری پرونده روغن‌های پالم در مراجع قضایی
سال ۹۲ وزیر بهداشت موضوع استفاده از روغن پالم در مواد لبنی را افشا کرد که پرونده‌ای در این خصوص در دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد.
از آخرین وضع پرونده قتل ستایش تا شمارش معکوس برای محاکمه 4 تبعه افغانستانی
برخی تصور کردند که رسیدگی به این پرونده از دستور کار قوه قضاییه خارج شده اما وکیل شاکی پرونده استفاده از روغن‌های پالم در مواد لبنی،‌ از ادامه رسیدگی به این پرونده در دادگاه خبر داد.(متن خبر را اینجا بخوانید.)
تیراندازی در بیمارستان عرفان
اواسط هفته گذشته مرد جوانی در پارکینگ بیمارستان عرفان،‌ ابتدا همسرش را مورد اصابت دو گلوله قرار داد و پس از آن با شلیک گلوله‌ای دیگر به سرش، به زندگی خود خاتمه داد.
قوه قضاییه
گفته می‌شود که این زن و شوهر از مدت‌ها پیش با یکدیگر اختلاف داشته اند.
محکومیت ۴ روزنامه نگار بازداشت شده به حبس
آبان ماه سال گذشته ۵ روزنامه نگار به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی دستگاه قضا بازداشت و روانه اوین شدند.
در روزهای اخر این هفته حکم ۴ تن از این روزنامه نگاران،‌ با حضور وکلا،‌متهمان و خانواده هایشان ابلاغ شد.
 آیا کودکان مسئولیت کیفری دارند؟
هفته گذشته صدور حکم عجیب برای یک پسربچه ۵ ساله در لرستان،‌ فرصتی بود تا فرازهای قانون برخورد با تخلفات اطفال را در گفتگو با کارشناسان قضایی بررسی کنیم.
قوه قضاییه
ماده ۲ قانون جدید مجازات اسلامی، موضوع تخلفات اطفال زیر ۱۵ سال را بررسی و مواد خوبی در آن پیش بینی کرده است.
حکم مدیرعامل سابق بانک صادرات ابلاغ نشده است
معاون اول قوه قضائیه در مراسم تحلیف برخی از کارآموزان قضایی گفت:‌ حکم مدیرعامل سابق بانک صادرات و ۴۴ نفر از کارکنان این بانک در پرونده فساد سه هزار میلیاردی هنوز ابلاغ نشده است.
متعرضان به توریست فرانسوی محاکمه می‌شوند
قوه قضاییه
سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران گفت:‌ دادگاه متعرضان به توریست فرانسوی ۱۹ اردیبهشت برگزار می‌شود. این افراد متعرض ۴ تبعه افغانستانی بودند./ خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است