سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۰۲ 828 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :52082
سروش دلیلیان ؛ قاضی جوان گیلانی ،

آن آقایی که آمده باغ چای را  ویلا ساخته، لفظ سرمایه گذار در شأن وی نیست./ نمی خواهیم که ساده دلی ما گیلانی ها را به پای ساده لوحی ما بنویسند.

یک قاضی جوان گیلانی در جلسه  مقابله با معضل فروش گسترده زمین و تخلفات مربوط به ساخت و ساز و تغییر کاربری زمین های کشاورزی و باغ ها به مسکونی و ویلا سازی گیلان که در سالن اجتماعات فرمانداری  آستانه اشرفیه برگزارشد گفت : دست ایادی کسانی که ید متجاوزانه  به سمت دامن مادر ما ، گیلان را دارند قطع می کنیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سروش دلیلیان که در جمع روسای ادارات و نهادها ،شهرداران ، بخشداران ، دهیاران ،

شهرستان آستانه اشرفیه سخن می گفت با ییان اینکه از خاک این شهر روئیده ام و از آب سفید رود  برای عطش روحم استفاده کردم  و همین هوای که معطر به آقاسلطان سید جلال الدین اشرف  است استسمام کرده ام و دم زده امافزود : به عنوان یک جوان در مقابل این مواهب و نعمات الهی  این شهر که  از گیلان عزیز گرفته ام خود را مکلف می دانم که مالیات معنوی خود را هم بپردازیم و آن چیزی جز دفاع از حریم و حرمت گیلان عزیز نیست.

وی در خصوص تصرفات غیر مجاز که دامن پاک گیلان عزیز را گرفته است  اظهار کرد :  دستان متجاوزی آمده اند تا نسبت به شهر و استان ما  تعدی کنند و من به عنوان یک جوان و شما  به عنوان مدیران باید در دفاع از این مسئله مکلف بدانیم  البته خلاء های بسیار وجود دارد اعم از خلاء قانونی و خلاء حقوقی.

این قاضی جوان دادگستری با  خواندن یک مصرع از شعر شیون فومنی مبنی بر اینکه مشکلات زیاد است و برای حل مشکلات باید کوهی عظیمی را فرو بریزیم تا این مسائل را رفع و رجوع کنیم  خاطر نشان کرد : به عنوان کسی که دغدغه  دارم این عهد را  می بندم هر آنچه از دست بنده  بر می آید تا پای جان  و تا آخرین نفس پای دفاع حرمت و حریم گیلان بایستم

وی تصریح کرد : ما هر چه بضاعت داشته باشیم دفاع می کنیم و در این مسیر هم ممکن است تهدید ، نقد یا سرزنش شویم  همانطوری که گاهی تشکیل چنین نشست ها را این طور مطرح می کنند که می خواهند  هیچ سرمایه گذاری در گیلان  ، سرمایه گذاری نکند

سروش دلیلیان با توجه به موضع گیری اخیر دادستان لاهیجان درخصوص ویلا سازی یک نماینده  در باغات چای  گفت: آن آقایی که آمده باغ چایی را  ویلا ساخته و منابع طبیعی ما را تخریب کرده این آقا به دنبال سرمایه گذاری است ؟   اصلا لفظ سرمایه گذار در شان این آقا است ؟!

وی ادامه داد: بله ؛  سرمایه گذاری کرده برای ورثه خودش ، برای نتیجه خود و  آقا زاده هاش    ، نه برای من و امثال من و جوانان  استان من !

این مقام قضایی  با تاکید بر این نکته که اگر سرمایه گذار باشد  ما دستش را هم می بوسیم  افزود : اگر سرمایه گذاری  در گیلان برای اشتغال باشد  ما دست کسانی که برای هم شهریان  و جوانان ما  اشتغال ایجاد کند خواهیم بوسید

دلیلیان با اشاره به انتشار  یک ویدئو  در فضای مجازی گفت: ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که در آن اصفهانی ها آمدند در کسگر محله فومن زمین خریدند  و ویلا ساختند  و نام آن را عوض کردند و اصفهان محله گذاشتند.

وی تاکید کرد : این افراد  می خواهند هویت ما را تغییر دهند . اصفهانی قدمش روی چشم  ، مگر ما مهمان نواز نبودیم ، بودیم ؛ اما شما  نمک خوردید و نمکدان شکستید

وی با تصریح این سخن که این رسمش نیست ساده دلی ما گیلانی ها را پای ساده لوحی ما بنویسند تاکید کرد :  با تجاوز های که که در گیلان و شهرهای ما اتفاق افتاده مقابله می کنیم ودست ایادی آن کسانی که ید متجاوزانه  به سمت دامن مادر ما ، گیلان را دارند قطع می کنیم .

این قاضی جوان با بیان اینکه در این راه هم از احدی نمی ترسیم و چه از راه های قضایی و چه از راه اداری  آن را پی گیری می کنیم خاطر نشان کرد :  ما مدیون گیلان هستیم  و ما سرباز سردار  نهضت جنگل هستیم آن که سردار بود سر ش را در راه دفاع از حریم حرمت گیلان  داد.سر ما فدای گیلان باشد.

وی ادامه داد: من تمنا می کنم از مسئولین  و مدیران این شهرستان که نوکری مردم را یدک می کشند و چه شآنی بالاتر از نوکری مردم  و چه عزتی خداوند به این عزیزان داده و چه عزتی بالاتر که ما نوکر مردم باشیم  انشاالله با حمایت حقوقی ریاست جمهوری   واین نشست ها  و مطالبه گری ها تبدیل به یک کمپین و پویش  شود تا مطالبه گری کنیم  و اعتراض کنیم نمی خواهیم که ساده دلی ما را به پای ساده لوحی ما بنویسند.

دلیلیان اظهار امیدواری کرد که انشاالله تدبیری اندیشیده شود  تا از این مسئله رهایی یابیم تا بتوانیم دامن پاک مطهر گیلان عزیزرا  از ایادی نامبارک نامردان تاریخ روزگارمصون نگه داریم .

وی در پایان با خواندن این ابیات به کلام خود پایان داد: من اگر برخیزم،  تو اگر برخیزی ، همه بر می خیزند ،  چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم/.

گفتنی است در این نشست رحیم حیدری فرماندار آستانه اشرفیه و دکتر بیژن عباسی معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز در خصوص راه کارها و مقابله با زمین فروشی گسترده اراضی و باغات گیلان مطالبی را بیان کردند.

انتهای پیام

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است