چهارشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
9 اکتبر 2019 ، ساعت 13:37 798 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55251
بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه به مناسبت روز ملی روستا؛

دهیاران ؛ مدیران ارشد و بازوان دولت در روستاها هستند

به مناسبت ۱۵مهر و روز ملی روستا بخشدار مرکزی در نشست دهیاران و اعضای شورای روستا های بخش مرکزی با دستگاه قضائی شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: دهیاران ؛ مدیران ارشد و بازوان دولت در روستاها هستند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، محمد حسن خواه ضمن تبیین جایگاه روستا در توسعه کشور  به نقش  دهیاران و شوراها  به عنوان مدیران ارشد روستا  اشاره کرد و گفت: دهیاران و شوراها به عنوان منتخبین مردم  کار اجرائی  و قانون گذاری را در سطح روستا برعهده دارند  و بازوان بخشداری و پیشانی ارائه خدمت در روستاها به شمار می روند.

وی با اشاره به نقش سازنده دهیاری ها و شوراها در روستا و تعامل آنان با ادارات خدمات دهنده افزود : هم افزائی و تعامل دو سویه در بین ادارات و دهیاری ها باعث شده است که ما شاهد رشد وبهره مندی از مزیت های بالقوه ادارات در بخش های مختلف راه روستائی ، برق روستائی وآب و  گاز ودیگر موارد باشیم .

حسن خواه با بیان اینکه بخش مرکزی آستانه اشرفیه دارای ۵۸ دهیاری و ۲۱۳ شورای اسلامی است  اظهار کرد : دهیاری ها و شوراها در تمام بحران ها به صورت هماهنگ و مقتدر عمل کردند  به طوری در بحران برف و باران ما شاهد کمترین خسارات در بخش مرکزی بودیم  .

وی ضمن تقدیر از ریاست و  اعضای شورای تامین  در این نشست  از همکاری کلیه ادارات و نهادها برای توسعه روستا تقدیر و تشکر کرد.

در این نشست فرماندار آستانه اشرفیه با بیان اینکه  شما اعضای شوراهای اسلامی در روستا ها  قانون گذار مجلس محلی  هستید گفت: شما هم به عنوان قوه مقننه ، هم به عنوان  قوه مجریه و هم به عنوان قوه قضائیه بسیاری از دعاوی را در روستاها حل و فصل می کنید

رحیم حیدری با بیان اینکه شوراها و دهیاران  حافظ منافع مردم در بحران ها هستند افزود : این نوع جلسات باید بیشتر برگزارشود تا دهیاران و شوراها بتوانند حرف های خود را با مدیران ارشد شهرستانی و قضائی  در میان بگذارند و از بازخورد آن شهرستان بهره مند می شود .

وی خاطر نشان کرد : همه ادارات مکلف هستند که باشما همکاری کنند زیرا شما در زمینه های مختلف در روستاها می توانید منشاء اثر باشید.

حیدری در ادامه افزود : اگر در بحران ها و فصل زراعی و کاری و باغی مردم ما آسیب نمی بینند  یک سوی  آن فعالیت بسیار خوب دهیاران و شراها  است

وی گفت: اموال ما در شهر و روستا منفک از هم نیست و همه از یک بیت المال استفاده می کنیم  لذا وظیفه نگه داری اموال ما در روستاها برعهده ما است.

فرماندار  آستانه اشرفیه  نصب دوربین در روستا ها  را برای جلوگیری از سرقت موثر دانست و بیان کرد : تلاش ما باید بر این پایه باشد که از اموال بیت المال که متعلق به همه است بخوبی حفظ و حراست شود.

حیدری از دهیاران وشوراها درخواست کرد که از تایید نامه ها یی که حق برای کسی ایجاد می کند از ممهور کردن خود داری فرمایند

گفتنی است در این نشست رئیس دادگستری ، فرمانده نیروی انتظامی ، جانشین سپاه ،  رئیس محیط زیست و تعدادی از دهیاران و روسای شوراها درباره بایدها و نبایدهای قضائی و نحوه همکاری دهیاران برای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضا ، تغییر کاربری  و… مطالبی را بیان کردند که در حال بروز رسانی است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است