یکشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 اکتبر 2020 ، ساعت 12:15 434 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63311

دکه های محور کمربندی آستانه به لاهیجان تا آذر ماه ساماندهی می شوند

در نشست ساماندهی دکه های محور کمربندی آستانه اشرفیه  اعلام شد  با پایان یافتن عملیات احداث غرفه های مجتمع تجاری چند منظوره  ، تمام دکه های مستقر در این محور تا آذرماه ساماندهی خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  فرماندار آستانه اشرفیه در این نشست که با حضور  رییس دستگاه قضایی و دادستان  آستانه اشرفیه ، نمایندگان حقوقی اداره راهداری استان ، روسای اداره راه ، مسکن شهرسازی ، راهد اری و حمل و نقل  پایانه ها ، شهردار و سرمایه گذار مجتمع چند منظوره در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد  گفت: مجتمع چند منظوره تجاری  که با ساماندهی  دکه ها گره خورده است به علت اختلاف نظر اداره کل راهداری  و شهرداری   باعث شده است که غرفه ها در حال احداث مدتی  متوقف شود.

حمید رضائی لاکساری افزود :با توجه به لحاظ کردن حریم راه بر اساس طرح تفصیلی شهرداری در ۳۸ متر  که سرمایه گذار آن رعایت کرده  و بر اساس کمیسیون ماده  ۵ مجوزاتی را  به سرمایه گذار اعلام  که راهداری استان ، از ادامه عملیات مجتمع  به دلیل عدم رعایت ۵۳ متر ممانعت ایجاد کرده است.

شهرد ار آستانه اشرفیه با بیان اینکه محور آستانه به لاهیجان پرتردد ترین محور مواصلاتی گیلان است گفت:  ۲۵ تا ۳۰ نفر از کسبه که دکه های خود را در این محور پهن کرده اند بیش از  ۸سال است که به فعالیت مشغول هستند  که طی هماهنگی ها لازم با سرمایه گذار قرار شد در این مجتمع ساماندهی شوند.

محمد دانش شکیب افزود :  بر اساس اعلام نظر راه و شهرسازی  که حریم جاده کمربندی را از ۳۸ متر به ۵۳ متر بیان کرده بود  و طی شکایتی که شد و بر  اساس حکم قضایی به همان ۳۸ متر رسیده است  که  در طرح جامع شهری نیز این موضوع لحاظ شده است  ولی راهداری از  اعلام نظر  مصوبه دادگاه استنکاف و مانع صدور پروانه برای سرمایه گذار از سوی شهرداری شده است.

کارشناس حقوقی راهداری استان  نیز گفت: تا کنون شهرداری هیچگونه استعلامی  برای ساخت و ساز   از اداره راه استان  نگرفته است   اگر چه ملاک ما در شهر باید طرح تفصیلی شهرداری باشد.

آن گاه   رییس دستگاه قضایی  با بیان اینکه ما در این جلسه برای حل مشکل دکه های محور کمربندی جمع شدیم  و کاری که باید اداره راه انجام وقصور کرده است و با اصرار ما سرمایه گذار برای کمک به شهرستان و رفع معضل ورود کرده است باید تمام مسایل  را از ابتدا لحاظ و مانع ضرر و زیان ناشی از قصور نظارت روسای و ناظرین اداره  راهداری باشد.

عباس پارسا منش از سرمایه گذار خواست که تاریخی را برای اتمام غرفه ها اعلام تا نسبت به جمع اوری دکه ها اقدام شود که سرمایه گذار تاریخ ۱۳آذر ماه پایان و تحویل غرفه ها اعلام کرد

در این نشست پس از بحث های متفاوت مقررشد که سرمایه گذار بر  اسا س طرح تفصیلی شهرداری  اقدامات خود ر ا تا نیمه آذرماه برای احداث غرفه ها انجام و تمام دکه ها در این مکان ساماندهی و جمع آوری شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است