یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 ژانویه 2016 ، ساعت 16:43 2,138 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9231
با اجرای دو مکان دیوار دوستی در آستانه‌اشرفیه:

دیوار دوستی، دریچه‌ای به‌سوی مهربانی برای دیدن یا ؟

دیوار دوستی، کاری که امروز در بسیاری از فضاهای مجازی برای کمک به همنوعان در شهرها در حال راه‌اندازی است و آستانه‌اشرفیه نیز از این قاعده مستثنا نبوده و اقدام عملی در این جهت با همکاری شهرداری، شورا شهر و اداره اوقاف و امور خیریه انجام‌گرفته است
به گزارش جلال شرق، شهردار آستانه‌اشرفیه درباره ایجاد دیوار دوستی در جلوی پارک مادر گفت: دیوار دوستی به خاطر نوع‌دوستی و کمک به مردم و آن‌هایی که لباس‌های موردنیاز خود را ندارند و می‌خواهند آبروداری کنند ایجادشده است تا بتوانند البسه موردنیازشان را از دیوار دوستی تأمین کنند.
عبدالرضا سلیمانی بابیان اینکه این نوع اقدامات در دنیا نیز مسبوق به سابقه است و کشورهای اسلامی به‌ویژه ایرانیان در کمک به همنوعان خود زبانزد عام و خاص هستند افزود: ما پیرو مکتب رسول‌الله و اهل‌بیت عصمت و طهارت هستیم و به پیروی از سیره ائمه اطهار (ع) با این کار خود می‌توانیم دل انسان‌های نیازمند را شاد کنیم و توصیه دارم آن‌هایی که البسه اضافه‌دارند در این راه مشارکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به فصل زمستان و نزدیک شدن به پایان سال و لباس‌هایی که مردم در دیوار دوستی قرار می‌دهند مکان آن را در جلوی پارک مادر و روبروی کلانتری ۱۲ راه‌اندازی کردیم که در این مکان، نگهبانان شهرداری ۲۴ ساعته مراقب آدم‌های سودجو هستند تا نیازمندان واقعی از دیوار دوستی استفاده کنند.
وی درباره اشاعه این روند با عنوان یخچال مهربانی و گسترش آن در نقاط مختلف شهر گفت: اگر از اجرای این نوع پروژه‌ها مردم و شهروندان استقبال کنند یقیناً شهرداری نهایت همکاری خواهد داشت.
شهردار آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: ما دوست داریم که چنین اقداماتی از سوی مردم حمایت شود و فقط جنبه تبلیغاتی نداشته باشد لذا خواستار حضور مردم در چنین امور خیریه‌ای هستیم تا چراغی برای اقدام در کارهای مشابه باشد.
رئیس اداره اوقاف آستانه‌اشرفیه نیز در گفتگو با خبرنگار جلال شرق درباره دیوار دوستی که در محل دیوار موقوفه این اداره پایه‌گذاری شده است گفت: همان‌طور که از نام اوقاف و امور خیریه برمی‌آید این اداره در هر کار خیری که به دست مسئولین اوقاف باشد و منافع خیریه آن به مردم و نیازمندان برسد حتما همکاری‌های لازم را انجام خواهند داد.
حجت‌الاسلام عباس خوب‌رو یادآورید: با توجه به جایگاه مردم مذهبی این شهرستان در کمک به همنوعان خود بعضی از انسان‌های نیازمند که آبروداری می‌کنند و نسبت به مایحتاج پوشش خود با مضیقه مواجه هستند می‌توانند نیازهای خود را از دستان مهربانانه مردم این دیار دریافت کنند.
وی بابیان اینکه با پیشنهاد خیران و شهرداری و شورای شهر آستانه‌اشرفیه اقدام به ایجاد دیوار دوستی کرده‌ایم افزود: آن‌هایی که البسه بلااستفاده و نو دارند وبری آن‌ها غیر استفاده‌شده است چه‌بهتر که آن را برای استفاده نیازمندان این شهر در دیوار دوستی قرار دهند.
IMG_8941 IMG_8942 IMG_8944

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است