پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 آگوست 2016 ، ساعت 20:29 1,605 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19194

رئیس شورای اسلامی آستانه‌اشرفیه: خبرنگاری، جز سخت‌ترین و باارزش‌ترین کارها است.

رئیس شورای اسلامی آستانه‌اشرفیه در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در سالن اجتماعات شهرداری این شهرستان برگزارشد گفت: خبرنگاری، جز سخت‌ترین و باارزش‌ترین کارها است.

به گزارش جلال شرق، محمد گل باغی بابیان اینکه خبر و خبرنگار همیشه مهم و سخت بوده است افزود: عرصه اطلاع‌رسانی، عرصه‌یک نوع‌دوستی مطلق، سوای همه‌ی اعتقاداتی است که افراد دارند و عرصه‌ی بسیاری از اطلاعاتی که تبدیل به فرهنگ می‌شود، و همه‌ی این‌ها باروح و روان انسان‌ها در ارتباط است.

وی بابیان اینکه اگر تغییری می‌خواهد در جامعه صورت بگیرد آن تغییر حتما باید در عرصه‌ی فکر باشد اظهار کرد: گاهی تغییر به‌طرف مثبت و گاهی به‌طرف منفی است و یک خبر یا یک توهین در یک روزنامه‌ای در سال ۵۶ از ناحیه‌ای یک شخص به یک مرجع صورت می‌گیرد و آن خبر باعث یک انقلابی شد که در آستانه ۳۸ سالگی آن هستیم

گل باغی خبرنگاری را جز سخت‌ترین و باارزش‌ترین کارها نام برد و یادآور شد: خداوند هم درآیات خود به قلم قسم می‌خورد که این قلم چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی بابیان اینکه عرصه‌ی قلم عرصه به بلوغ رساندن خود ماست، یعنی ما باید بالغ شویم ادامه داد: وقتی به این صحنه می‌رسیم یعنی عرصه‌ای که به لحاظ فکری من بالغ می‌شوم، بسیاری از اتفاقات مثبت می‌تواند صورت بگیرد و از این زاویه نگاه خواهم کرد که همه‌ی این اتفاقات می‌تواند در جهت مثبت برای مردم خودمان باشد.

رئیس شورای اسلامی آستانه‌اشرفیه افزود: قطعا آن سازمانی که می‌خواهد در عرصه‌ی سازمان مدیریت شهری ورود کند حتما باید زیرساخت‌هایش را داشته باشد و اگر در زیرساخت‌های ساختمانی و خصوصا منابع انسانی تعریف نشود خیلی از اتفاقاتی که دل آدم می‌خواهد بیفتد امکان‌پذیر نیست.

وی تصریح کرد: امروز سعی کردیم فضایی را ایجاد بکنیم که هم ذره‌ای بگوییم و بشنویم و بشنویم تا در عمر یک سال باقی‌مانده شورا بتوانیم قدم‌های مثبتی برداریم و از همه رسانه‌ها کمک می‌طلبیم و امیدواریم که به ما کمک کنید.

گل باغی با اشاره به اینکه اگرچه در بعضی از شیوه‌ها ممکن است تفاوت نظر و اختلاف‌نظر داشته باشیم و این سرمایه رشد و بلوغ است خاطرنشان کرد: نباید در این اختلاف‌سلیقه‌ها و نظرها هرکدام به یک سوی برویم زیرا هدف مایکی است ولی شیوه‌ها رسیدن می‌تواند متفاوت باشد.

وی تأکید کرد: مردم ما را برگزیدند و شاید همه انتظارات مردم را هم برآورده نکردیم ولی بین خود و خدای خودمان تلاش کردیم و اینکه در طی این ۳ سال تا چه اندازه عملکرد شورا و شهرداری مقبول دوستان بوده است مبحث دیگری است.

IMG_9031

 خبرنگاری، حقیقت‌گویی و حقیقت‌جویی است

شهردار آستانه‌اشرفیه با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و با درود به روح بلند خبرنگار شهید صارمی گفت: خبرنگاری، حقیقت‌گویی و حقیقت‌جویی است و رشادت‌های این آزادگان قلم‌به‌دست هم بر کسی پوشیده نیست

عبدالرضا سلیمانی بابیان اینکه انتقادها سازنده را برای درستی امور می‌پذیریم ولی نقد با تخریب متفاوت است اظهار کرد: ازآنجایی‌که مطالبات مردم به‌روز است دولت‌ها با استفاده از بنگاه‌های خبررسانی برای ساماندهی امور خود بهره می‌گیرند و از ایده و نظر مردم برای پیشرفت کشور خود استفاده می‌کنند.

شهردار آستانه‌اشرفیه بابیان این‌که ما باید از همه تفکرات استفاده کنیم اظهار کرد: خبرنگاری شغلی است که می‌تواند خواسته‌های مردم را به مسئولین انتقال دهد و درب شهرداری پیوسته به‌سوی مردم باز بوده و است و خیلی از شهروندان، دوستانه از ما انتقاد و یا راهنمایی می‌کنند.

وی بابیان اینکه جایگاه‌ها و حرمت‌ها باید حفظ گردد خاطرنشان کرد: کسی مخالف شنیدن نظرات نیست و ممکن است ایده‌ای مطرح شود ولی چون با نگاه من یا کسی مخالفت داشته باشد نباید درصدد تخریب وی برآییم.

سلیمانی از آمادگی کارمندان شهرداری در تمامی ایام روز حتی تعطیلات برای ارائه خدمت به شهروندان خبر داد و یادآور شد:

ما این آمادگی راداریم آنچه با خواست مردم سازگار است حتی در ایام تعطیل به ارائه خدمت به شهروندان باشیم تا شرایط خوبی را برای شهروندان فراهم آوریم.

IMG_9049

انتظار شهرداری و شورا، انتقاد سازنده است

ابراهیم نجفی در ادامه این نشست گفت: انتظاری که شهرداری و شورا از رسانه‌ها دارند انتقاد سازنده است

وی افزود: اگرچه همه می‌دانیم که قصد شورا، خدمت به مردم است و در هر کار اجرایی در پروژه‌ها شهرداری با نظر شورا اقدام به کارکرده و از حمایت شورا نیز برخوردار است.

این عضو شورا بابیان اینکه شاید شهرداری میلیاردها تومان بدهکار باشد اظهار کرد: این شورا با استفاده از توان خود و ارتباط خوبی که با پیمانکاران دارد کار اجرای پروژه‌های خود را پیش می‌برد.

نجفی تصریح کرد: شهرداری در اقدام به اجرای پروژه‌ها با توجه به توان خود درصدد اتمام آن‌هاست و تأخیر در بعضی از پروژه‌ها به دلیل مسائل مالی است.

خبرنگاران می‌توانند در مدیریت شهری به ما کمک کنند.

مهدی رحم‌دل با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه حاضر در جلسه گفت: خبرنگاران می‌توانند در مدیریت شهری به ما کمک کنند.

وی افزود: انتقادهای شما گاهی ما را به خود می‌آورد و تلاش می‌کنیم بسیاری از ضعف را ببینیم و درصدد تقویت آن‌ها برآییم.

IMG_9078

خبرنگاران، سفیران روشنگری در جامعه هستند.

اسماعیل تیغ نورد نیز در ادامه گفت: خبرنگاران، سفیران روشنگری در جامعه هستند.

این عضو شورا اظهار کرد: با اتحاد و همدلی بین همه شهروندان که خبرنگاران نیز عضو آن هستند می‌توانیم به سمت یک مدینه فاضله حرکت کنیم.

وی با اشاره به این‌که گاهی تخریب و بُرد کردن بعضی از زشتی‌ها، سبب بی‌اعتمادی مردم و مسئولین به مجموعه شورا و شهرداری خواهد شد افزود: گاهی رسانه‌ها طوری خبرها را منتشر می‌کنند که انگار به مقابله برخاسته‌اند و نباید در انعکاس اخبار شهرستان، خبرهای ما از اغراض شخصی سرچشمه بگیرد

در این دیدار در پایان از رسانه‌های حاضر با اهدای لوح تقدیر شد..

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است