یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 دسامبر 2019 ، ساعت 11:32 468 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56708
سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه ،

راه استقلال ؛ مبتنی بر حقیقت طلبی و پژوهش محوری است+ عکس نمایشگاه صنایع دستی

سرپرست فرماندار ی استانه اشرفیه در مراسم روز دانشجو که در دانشگاه پیام نور  برگزارشد گفت: راه استقلال ؛ مبتنی بر حقیقت طلبی و پژوهش محوری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، یونس محمودی با بیان اینکه پژوهش محوری باید مورد تاکید قرار گیرد، اظهار کرد: راه استقلال هر فرد از آحاد جامعه اسلامی مبتنی بر حقیقت طلبی و پژوهش محوری است.

وی با اشاره به راه های نفوذ به یک ملت گفت: جهل و فقر فرهنگی و اقتصادیِ بهترین راه برای نفوذ به کشور است بنابراین باید به فرهنگ و اقتصاد در یک جامعه توجه کرد.

محمودی با اذعان به اینکه استعمار گران به دنبال از بین بردن فرهنگ در کشورهای منطقه هستند، تصریح کرد: انگلیس، آمریکا و فرانسه سعی دارند ارزش های دینی و فرهنگی کشورهای منطقه را به یک نهاد ضد ارزش تبدیل کنند که نمونه بارز این اتفاق در کشور الجزایر رخ داد.

وی با اشاره به ویژگی های دانشجو برای استقلال جامعه بیان کرد: ضد استعمار، مبارزه با ظلم و ستم و توجه به فرهنگ دینی و مطالبه گری از ویژگی های یک دانشجو است زیرا در غیر این صورت کشور با مشکل مواجه می شود.

سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه لازمه پیشرفت کشور را توجه به کارهای پژوهشی عنوان کرد و افزود: باید برای کارهای عمرانی در کشور از ظرفیت های دانشجویان در انجام کارهای پژوهشی و فرهنگی استفاده کرد زیرا داری استعداد بسیار خوبی هستند.

دانشجو نیروی محرک جامعه است

امام جمعه استانه اشرفیه نیز با بیان اینکه دانشجو نیروی محرک جامعه است، اظهار کرد: دانشجویان در دانشگاه در رشته تخصصی خود تحصیل کرده و کارهای عملی را می آموزند تا در آینده برای جامعه خود مفید واقع شوند.

حجت الاسلام احمد طیبی  با اشاره به روحیه مطالبه گری دانشجویان در پیشرفت کشور گفت: دانشجویان باید برای حل مشکلات شهرستان و کشور روحیه مطالبه گری داشته و باید برای حل آن مطالبه گری داشته، این مشکل را رسانه ای کرده و برای حل آن راهکار های خود را ارائه دهند.

وی با تاکید بر توجه مسئولان به دانشجویان در عرصه های مختلف بیان کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاکید بسیار زیادی به استفاده صحیح از ظرفیت های علمی و مطالبه گری دانشجویان دارند لذا مسوولان نباید فقط در دوره انتخابات از دانشجو به عنوان نردبانی ترقی خود استفاده کنند.

طیبی با اذعان به اینکه اقتصاد بعضی از کشورهای مطرح دنیا توسط جوانان ایرانی اداره می شود، تصریح کرد: در اقتصاد آمریکا از ۱۰ تلیلیون ۶۰۰ میلیارد آن توسط جوانان و دانشمندان ایرانی تامین می شود که این امر نشان دهنده ظرفیت ایرانی ها در اداره کشور است.

وی با درخواست از دانشگاه برای توجه به کارهای عملی افزود: متأسفانه در دانشگاه های کشور توجهی به انجام کارهای تئوری نشده و فقط به درس دادن ساده اکتفا می کنند و با این شرایط کشور رو به پیشرفت نمی رود.

گفتنی است بازدید از نمایشگاه صنایع دستی  و گفتگو با دانشجویان و دیدار با روسای دانشگاه های آزاد اسلامی  و پیام نور از برنامه های مسئولین شهرستان در روز دانشجو بوده است

عکس : پارسا ذرعی

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است