چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 آگوست 2016 ، ساعت 08:19 1,580 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18875
محمد حسین قربانی :

رسانه‌ها در دنیا نقش اول را ایفا می‌کنند/مسئولین، رسانه را همراه و همگام خودشان بدانند

 

به گزارش جلال شرق، نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار درباره نقش رسانه‌های در جهان امروز گفت: رسانه‌ها در دنیا نقش اول را ایفا می‌کنند.

محمدحسین قربانی در گفتگو با جلال شرق اظهار کرد: خوشبختانه دریکی دو دهه‌ی اخیر رسانه‌های ما با توجه به فرصت فضای مجازی، در توسعه و گسترش این شبکه‌ها نقش بسیار خوبی ایفا کردند و توانستند بسیار خوب بر افکار عمومی اثر بگذارند.

وی اطلاع‌رسانی صداقت و صحت خبر را رسالت اصلی رسانه‌ها برشمرد و افزود: امانت در خبررسانی و صداقت در نوع خبر باعث شد که امروز رویکرد مردم نسبت به رسانه‌ها یک رویکرد مثبت و قابل توجهی باشد که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

قربانی یادآور شد: امروز در دنیا رسانه، نقش اول را دارد، و آنچه در بلوک غرب ازجمله امریکا و حتی در بلوک شرق به‌عنوان انتخابات ریاست جمهوری مطرح می‌شود، رسانه‌ها هستند که فضای انتخاباتی را مدیریت می‌کند.

وی درباره وضعیت رسانه‌های گیلان و شهرستان‌ها گفت: امروز در استان و شهرستان ما نقش رسانه‌ها پررنگ است، بعضی از فضای سایت‌ها و مطالب نوشتاری آنان باعث شده است که نگاه مردم قشر خبرنگار، نگاهی مثبت و قابل توجهی باشد.

قربانی افزود: بعضی از سایت‌ها آماری که می‌بینم روزانه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مراجعه و بازدیدکننده دارند و این اهمیت و نقش رسانه را می‌رساند که خوشبختانه توانست ذهنیت و ذائقه‌ی مردم را به خودشان جلب کنند.

نایب‌رئیس گروه بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: باید مسئولین، رسانه را همراه و همگام خودشان بدانند، با شفافیت و صداقت پاسخگو سوا لات قشر خبرنگار و رسانه باشند.

قربانی با تأکید بر این نکته که تعامل مردم با جامعه و مردم با حاکمیت نیاز به یک آلترناتیوی دارد و رسانه‌ها می‌توانند این نقش را بازی کنند تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند در هدایت جامعه نقش مؤثری داشته باشند و در کنار این هدایت، پشتیبانی بسیار خوبی برای مدیران باشند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است