جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
6 آوریل 2016 ، ساعت 12:26 2,158 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12973

رشت شهری که می خندد

“رشت” شهری که می خندد!

سرویس یادداشت جلال شرق ، سرانجام بعد از ۱۵۶ روز تلاش شبانه روزی، پروژه عظیم پیاده راه سازی در بافت مرکزی شهر رشت پس از چالش ها و نشیب و فرازهای مختلف و داستان سرایی ها و قصه گویی های زشت و زیبا، غروب چهارشنبه یازدهم فروردین ماه با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولین ارشد استان و کشور افتتاح شد.
همه چیز تغییر کرده بود و میرزایی که اینبار در جایگاه جدیدش در ضلع غربی میدان، شادمانی مردمی را می نگریست که با دیدن چهره جدیدی از شهر به وجد آمده بودند و در پوست خود نمی گنجیدند. هر چند که جایگاه قبلیش هم از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار بود!
تردیدی وجود نداشت. همه خوشحال بودند؛ زن و مرد و پیر و جوان که حال شاهد یکی از مهمترین رخدادهای اجرایی که میتواند نقش بسزایی را در همگرایی های اجتماعی و فرهنگی ایفا نماید و دست در دست هم ، همدل و همزبان شهری نو را در این آغازین روزهای سال نو نظاره کنند.
در آن سوی میدان شهردار نفس راحتی می کشد. بداخلاقی ها و تندروی ها باعث نشد آقای شهردار سر تسلیم در برابر دلواپسی عده ای فرود بیاورد و ثابت قدمی خویش را در مسیری که برگزیده بود تا حدودی به اثبات رساند.
و اما این پایان راه نیست، رشت همچنان قفل های ناگشوده بسیاری دارد که باید با تدبیر مسئولین و همراهی های مردم در مسیر توسعه و ارتقا سطح کیفی شهر گام های بلندتری برداشته شود.
شهر رشت امروز وارد دروازه ای از توسعه شده است که بدون توجه به بسیاری از زیرساخت های آن نمی تواند به توسعه ای پایدار دست یابد. قفل شدن شهر بدلیل ترافیک های سنگین و خیابان های نامتوازن در کنار بسیاری از چاله چوله هایی که توسعه نیافتگی این شهر را نمایان می کند از چالش های جدی روزهای آینده شهر باران های نقره ای که می بایست با تدبیری هوشمندانه و همدلی که شورا و شهردار در خود می بایست جستجو کنند به شهر امن و آرامی برای فردای بهتر شهروندان تبدیل شود. شهری که در کالبد خود روزانه بیش از یک میلیون نفر جمعیت را جای داده است که این یک میلیون نفر هم فرصت است و هم می تواند تهدیدی برای آرامش باشد!
پیاده راه شهرباران اگرچه به نام پیاده راه فرهنگی از آن یاد می شود اما باید در دل آن فرهنگ تعامل در جمع متولیان امور را جستجو کرد زیرا اگر غیر آن باشد نمی توان به چشم اندازی که “می رشت” را پس از عبور از “امی رشت” به “شیمی رشت” تبدیل می کند به سرانجام برسد!

ایمان رنجکش

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است