جمعه, ۷ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
29 ژوئن 2016 ، ساعت 17:39 1,412 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16936
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

رعایت صرفه‌جویی در آب و برق ، یک وظیفه اخلاقی است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با توجه به فصل تابستان و صرفه‌جویی در مصرف آب گفت: تأکید مسئولین ب صرفه‌جویی در آب برق نه‌تنها یک وظیفه‌ی اجتماعی و قانونی ، بلکه یک وظیفه‌ی اخلاقی است .
به گزارش جلال شرق،حجت‌الاسلام محمد ساجدی در جمع نمازگزاران این شهرستان اظهار کرد : به لطف خدای متعال، آن دوران سخت که در هر شبانه‌روز چند بار برق ما قطع می‌شد پشت سر گذاشتیم با زحمات و مدیران کارگزاران نظام بعد از جنگ به لطف خدا ازنظر نیروی برق نه‌تنها کمبودی نداریم بلکه صادر هم می‌کنیم ،.
وی افزود : در برخی از ساعات شبانه‌روز و در بعضی از ایام سال مثل تابستان و یا ساعات اوج مصرف در هرروز ممکن است زیرساخت‌های فنی برق پاسخ‌گو نباشد و ما شاهد قطع برق باشیم ، برای اینکه این مشکل برای خودمان و دیگران پیش نیاید سعی کنیم مصرف اضافه و بی‌رویه را کنترل و مدیریت کنیم .
وی بابیان اینکه امروز مسئله‌ی آب ، مهم‌تر است و تعبیر بحران آب در آینده داریم خاطرنشان کرد : در زمانی مسئولان ما درباره‌ی حفر چاه سخت‌گیری می‌کردند و بعضی افراد با این مسئله برخورد احساسی داشتند .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ادامه داد: الآن در بعضی از مناطق روستایی که به خاطر نبود آب زراعی حفر چاه کردند بروید و ببینید و بپرسید که زمین‌های مردم چه وضعی پیداکرده ، منابع آب زیرزمینی چه وضعی پیداکرده است .
وی بابیان نکته‌ای از امام (ره) که می‌فرمودند : انشعاب غیرقانونی آب و برق موجب ضمان است اظهار کرد : از این نکته امام ( ره ) استفاده می‌شود که اگر در مصرف آب و برق ولو با تمکن فردی ، رعایت صرفه‌جویی را نکنم ، چه‌بسا دیگران که از این امکانات امروز و یا فردا محروم شوند و ما به‌عنوان حق انسانی در برابر آن‌ها مسئول هستیم .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است