یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۶ آذر ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۸:۱۵ 1,058 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45811
مهندس مشاورطرح توسعه حریم حرم آقا سید جلال الدین اشرف ( ع )

رعایت هارمونی کل محله خیابان ۳۵ متری از لحاظ تراکم و نما ضروری است/اگر کاربرد ترافیکی در خیابان ۳۵متری استقلال دیده نشود فایده ای ندارد

مهندس مشاورطرح توسعه حریم حرم آقا سید جلال الدین اشرف ( ع )   اعلام کرد : رعایت هارمونی کل محله خیابان ۳۵ متری استقلال  از لحاظ تراکم و نما  ضروری است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مهندس رحمت نظری  شهرسازی را علم و هنری نام برد که با عوامل گوناگونی در ارتباط است و گفت:  شهرسازی یک ساختمان ، یک خیابان ویا یک کوچه نیست بلکه مجموعه فرایندی از تعاملات اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی  ، حتی اقلیمی ، محیطی و غیره است

مشاور طرح توسعه حریم حرم با اشاره به دانش علمی خود در بخش کارشناسی ارشد طراحی شهری و کارشناسی ارشد  طراحی معماری اظهار کرد : از سال ۷۴ در هر دو زمینه ی  مدرک علمی خود کار اجرایی داشته ام و سالها به عنوان مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور ارگ طرح ارم از سال تاسیس شرکت در ۸۳ که دارای رتبه های ۱و۲و۳ در تمام زمینه های شهرسازی است  فعالیت کرده ام .

مهندس رحمت نظری به کار های اجرایی خود از پروژه های کاربری و  ملی تا ناحیه و طرح جامع شهری و تفصیلی پرداخت و افزود : تاکنون  بیش از ۱۰۰ طرح جامع تفصیلی کار کردم که اکثر استان های کشورها از جمله جنوب و شمال غرب کشور بیشتر بوده است

وی با اذعان به اینکه ما باید ابتدا طراحی شهری انجام دهیم  یادآورشد: ما باید سطوح استاندارد شهری را که نوعی بومی گرایی است به تناسب اقلیم فرهنگ که دایم در حال تغییر است  مورد توجه قرار دهیم زیرا  ما خواهان آن نیستیم که پروژه ای را طراحی کنیم که جنبه های فرهنگی آن را  در نظر نگیریم .

مهندس مشاورطرح توسعه حریم حرم ،  آستانه  اشرفیه را داری پتانسیل  و ظرفیت های خوب با توجه به اراضی حاصلخیزی ناشی از آبرفت های سفید رود برشمرد  و با توجه به جایگاه مذهبی شهرستان و وجود آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف و افراد شاخصی  چون استاد دکتر محمد معین و آیت الله وحید گفت: با توجه به مسائل فرهنگی در طراحی و شأنیت بخشیدن به این شهر مذهبی تلاش می کنیم تا از معماری محلی و بومی استفاده کنیم تا  شهر دارای  تاریخ و هویت بومی شود.

وی آن معماری را  ماندگار عنوان کرد که در آن معماری ، تاریخ  منطقه دیده شود و افزود : هدف ما تعریض خیابان ۳۵ متری است و اگر این خیابان کاربرد ترافیکی نداشته باشد فایده ای هم ندارد.

مهندس مشاور طرح توسعه حریم حرم بیان کرد : بعضی از خیابان های شهری هم محل استراحت و گفتگو است و هم محل خرید و تفریح وهم محل رفت و آمد مردم ،  اما بعضی از خیابان ها فقط  خیابان های عبوری هستند و  خیابان ۳۵ متری استقلال خیابانی است که می خواهد همه تعاملات اجتماعی در آن انجام بشود

مهندس نظری ادامه داد: بدنه ای که طراحی شده است  باید با پشت آن در ارتباط باشد  و هنر معماری این است که ما بتوانیم هویت آن را حفظ و بهم وصل کنیم و این بهتر خواهد بود.

وی با بیان این که جایی یک پلاک ضرورتا بزرگتر است  و جایی دیگر از همین ۳۵ متری عقب نشینی کنیم گفت:  گاهی ایجاد برآمدگی و فضایی برای تجمع  و گاهی هم  ضرورتا برای اینکه این میزان  ۳۵ متر بیشتر باشددر طرح لحاظ شده است

مهندس مشاورطرح توسعه حریم حرم خاطر نشان کرد : ما طراحی های لازم را انجام خواهیم داد آن قسمتی که ما باید اجرا کنیم ، اجرا خواهیم کرد  برای الباقی  و هارمونی با طرح  ، یک ضابطه قرار می دهیم هرکسی می خواهد انجام دهد در تراکم و نما از آن ضابطه استفاده کند  تا ما یک محله هماهنگ  داشته باشیم .

نظری تصریح کرد : برای اینکه هارمونی ایجاد بشود برای کل محله ضوابط  خواهیم داشت و فکر می کنم نیاز هم است که این کار انجام گیرد.

نظری گفت: ما نیاز به استعلاماتی داریم که شهرداری و میراث و صنایع و جهانگردی  و سایر ادارات که با موضوعات شهری در ارتباط هستند  همکاری داشته باشند.

وی افزود :  ما برنامه های و عناوین این ادارات را استعلام می کنیم  حتی در خطوط آب ، برق ؛ گاز و… که چگونه عبورکرده تا بر اساس داده های خط عبوری طراحی های لازم انجام بگیرد.

مهندس مشاور طرح حریم حرم تاکید کرد : دخالت در بافت فرسوده و قدیمی کار سختی است  زیرا تعارضات زیادی در بافت فرسوده  داریم ، تملک و تعارضاتی که در این کار داریم کار را سخت می کند

به گزارش جلال شرق ، در آئین گشایش دفتر شرکت ایثارگری سنگرسازان کوثر کویر قم ، فرماندار ، شهردار ، رئیس شورای شهر ، جمعی از مسئولین اطلاعاتی و امنیتی شهر و اعضای هیئت مدیره شرکت و جمعی از مسئولین حضور داشتند.

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. ع :

    امیدوارم که بعضی از مسئولین دلسوز شهر! مانع کار این شرکت نشوند، همانطوری که به بهانه دلسوزی برای درختان! جلوی خیلی از کارها رو گرفتند.