چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
29 ژانویه 2016 ، ساعت 14:19 2,478 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9607
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

رهبری و ولایت یکی از ارکان و تبلور اسلامیت نظام است

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: رهبری و ولایت یکی از ارکان و تبلور اسلامیت نظام و مراقبت از ارزش‌های الهی است.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره به فرارسیدن ۱۲ بهمن و ضمن گرامی داشت رشادت‌ها و شهادت‌طلبی‌های امام راحل و یاوران وی گفت: یکی از ارکان انقلاب اسلامی ایران که پدیده‌ای کم‌نظیر در تاریخ و حادثه‌ای بی‌بدیل در معاصر بوده است نقش حضرت امام خمینی در انقلاب اسلامی ایران است.
وی به نقش تعیین‌کننده امام راحل اشاره کرد و افزود: ویژگی انقلاب اسلامی و رهبری امام باعث شد که انقلاب اسلامی ایران نسبت به دیگر انقلاب‌های دنیا از توفیق خوبی برخوردار باشد و به‌طور معجزه‌آسایی به پیروزی برسد.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه به تبیین نقش مردم در انقلاب از دیدگاه امام خمینی پرداخت و اظهار کرد: امام در دوران جوانی نیز در متن تحولات سیاسی زمان خود قرار داشت و باشخصیت‌هایی بزرگی چون آیت‌الله مدرس، آیت‌الله کاشانی و هم‌چنین با آیت‌الله برج رودی رابطه نزدیکی برقرار کرده بود به‌طوری‌که مشاور نزدیک آیت‌الله بروجردی بوده است.
حجت‌الاسلام ساجدی به ویژگی‌های ممتاز امام راحل در رشته‌های مختلف دینی، فقه، اصول، فلسفه اشاره کرد و تصریح کرد: امام با داشتن مقامات معنوی هیچ‌گاه از عمق مسائل اجتماعی به دور نبوده است زیرا معتقد بود که مجتهد امروز باید مناسبات سیاسی دنیای امروز را بداند و اشخاص را بشناسد و بر اساس درک زمانه فتوای خود را صادر کند.
وی بابیان اینکه امام باور عمیقی به مردم داشت و بر این اساس به مردم تکیه کرد ادامه داد: امام با این اعتقاد و حضور مردم درصحنه انقلاب را به پیروزی رساند و نظریه آنانی که مبارزه مسلحانه را پیشنهاد می‌کردند این شیوه را تائید نکرد و اعتقادی هم به آن نداشت.
ساجدی تصریح کرد: هرگاه مردم را باور کردیم بی‌تردید خداوند عنایت خواهد کرد و موفقیت‌های قابل توجهی به دست می‌آوریم.
وی به تبیین اصل ولایت‌فقیه در نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: مسئله اصل ولایت‌فقیه از دیدگاه و مبنای فقهی یک مسئله است و در نظام جمهوری اسلامی به‌عنوان یک اصل محوری مسئله دیگر است.
وی قانون اساسی و اصل ولایت‌فقیه را یک میثاق ملی معرفی کرد و اظهار کرد: ما باید این نظام مقدس را با تمام ابعادش و با محوریت ولایت امر و با حفظ احترام به رأی مردم و حقوق آنان صیانت و پاسداری کنیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به سفر رئیس‌جمهور چین به ایران و ملاقات با رهبر انقلاب و هم‌چنین ریاست جمهوری به ایتالیا و فرانسه اشاره کرد و افزود: مطمئناً این سفرها منشأ آثار فراوانی به‌ویژه در تحولات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی برای ایران خواهد شد.
وی مؤلفه قدرت را در معاهدات بین‌المللی مؤثر دانست و یادآور شد: یکی از مؤلفه قدرت ایران، اقتدار ملی ماست که دنیا عزت ملت ایران را بااقتدار رهبری می‌شناسد و اینکه تأثیرگذاری نظام ما را در منطقه، اروپا، آسیا و امریکا به‌خوبی می‌داند.
ساجدی دست‌یابی ایران به مؤلفه فنی و علمی را از دیگر مؤلفه‌های اقتدار ایران در عرصه بین‌المللی برشمرد و تأکید کرد: قدرت فنی و علمی ما به‌جایی رسیده است که امروز ما از این مؤلفه برای صدور به دیگر جهان بهره می‌گیریم.
خطیب نماز جمعه اقتصاد مقاومتی را برون‌رفت از رکود اقتصادی دانست و متذکر شد: در صورتی در مناسبات بین‌المللی پس از برجام و قراردادهایی که با کشورها داریم می‌توانیم در جهت مصلحت مردم حرکت کنیم که ضعف‌های خود را در اقتصاد حل کنیم و بهترین دستور مربوط به اقتصاد مقاومتی است که توسط رهبر انقلاب در بهمن ۹۲ ابلاغ‌شده است.
وی هشدار داد: تا وقتی سیاست اقتصاد مقاومتی را جدی نگیریم و حرکت نکنیم چه‌بسا همین روابط با دنیا دلیلی برای آسیب دیدن ما باشد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به برف‌های اخیر در گیلان ازجمله در آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و به توجه به مشکلات موجود در تردد و رفت‌وآمدها از مسئولین شهرستان خواست با اصلاح زیرساخت‌ها و به‌کارگیری از مدیران و کارگزاران و کارشناسان قبل از بروز حوادث طبیعی پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است