پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
26 مارس 2018 ، ساعت 13:09 1,846 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39092

رویکرد دولت؛ معیشت، تولید و مبارزه با قاچاق

رئیس جمهور گفت: ارتقای معیشت مردم، حمایت از تولید و مبارزه با قاچاق سه رویکرد اصلی دولت در سال ۹۷ است.

به گزارش جلال شرق ؛اقای حسن روحانی در نخستین نشست مشترک سران سه قوه در سال ۹۷ که به میزبانی دولت برگزار شد با اشاره به موضوعات مورد تاکید سران سه قوه در این نشست گفت: در این نشست بر وحدت و انسجام داخلی تاکید شد و همه براین نکته تاکید داشتند که توجه به وحدت ضرورت اصلی امروز کشور است.

وی تلاش برای کاستن از مشکلات معیشتی و توجه به همه کسانی را که نیازمند حمایت های اقتصادی هستند از دیگر مباحث مورد تاکید سران سه قوه عنوان کرد و افزود: حمایت از تولید ملی رویکرد اصلی برنامه های دولت در سال جاری است و توسعه اشتغال و مبارزه با فقر از رویکردهای اصلی قانون بودجه امسال است که با همکاری دو قوه دیگر اجرایی خواهد شد.

رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: راهکارهای تحقق این شعار موضوع اصلی نشست سران سه قوه بود و همه قوا بر ضرورت حمایت از تولید داخلی، افزایش کیفیت و ارتقای قدرت رقابت پذیری این تولیدات، بازاریابی مناسب در منطقه وجهان برای کالاهای ایرانی، فرهنگ سازی برای مصرف کالای ایرانی و البته زمینه سازی برای کنترل واردات بی رویه به ویژه مبارزه با قاچاق به عنوان محوری ترین راهکارهای تحقق این شعار تاکید کردند.

آقای روحانی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای صرفه جویی در مصرف آب در سال جاری گفت: با توجه به وضعیت بارش ها درسال ابی جاری کمبودهایی در این زمینه وجود دارد که باید برنامه ریزی لازم برای اصلاح الگو کشت و تامین محصولات مورد نیاز با مصرف آب کمتر انجام شود.

رئیس جمهور بحث و تبادل نظر در مورد مسائل منطقه را از دیگر محورهای مورد بحث سران سه قوه عنوان کرد و افزود: روابط خوب با کشورهای منطقه از لحاظ سیاسی، اقتصادی و امنیتی برای کشور اهمیت ویژه ای دارد.

آقای روحانی با اشاره به سفرپیش روی خود به سه کشور همسایه در آغاز سال ۹۷ ابراز امیدواری کرد: با استحکام بیشتر روابط با کشورهای همسایه زمینه برای حل معضلات منطقه و حرکت به سمت ثبات و امنیت بیشتر فراهم شود.

وی افزود: به زودی در اجلاس سه جانبه ای که با حضور ترکیه، روسیه و ایران برگزار خواهد شد مسئله آینده و امنیت سوریه و مسائل نودوستانه در این کشور بررسی خواهد شد که امیدوارم این اجلاس گامی در جهت بهبود اوضاع در این کشور باشد.

آقای روحانی ابراز امیدواری کرد: زمینه برای برقراری روابط بهتر با کشورهای منطقه وجهان در سال جدید فراهم شود و بی تردید مسائل و تغییرات جهانی نمی تواند در مسیر ثبات، امنیت و وحدت کشور و حمایت از تولید تاثیرسوئی داشته باشد و دولت با همکاری دیگر قوا برنامه های لازم را برای امسال و آینده تنظیم خواهد کرد. / صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است