یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۸:۵۳ 200 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45452

نابغه کاراته کای آستانه ای مقام سوم قهرمانی جهان را کسب کرد

سارا بهمن یار در جدول شانس مجدد پس از پیروزی در مقابل  جلنا میلوچویچ از صربستان ، در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز با غلبه بر تاتیانا ریبالچینکو از روسیه به مقام سوم مسابقات جهانی کاراته در مادرید  دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سارا بهمن یار با رنکینگ ۳۶ جهانی در نخستین دیدار خود به مصاف کریستین ویکا از لتونی با رنکینگ جهانی ۱۳۵ رفت و موفق شد با نتیجه قاطع هشت بر صفر به پیروزی دست یابد.

وی در دیدار دوم به مصاف رانران لی از چین با رنکینگ جهانی ۹ رفت، رقیب نامدار شرق آسیایی سابقه نائب قهرمانی آسیا را دارد، بهمن یار در این دیدار حساس و پس از تساوی در وقت‌های قانونی در هانتی موفق شد از سد حریق قدر چینی بگذرد و به دور سوم راه یابد.

کاراته کای گیلانی وزن منفی ۵۰ کیلوگرم تیم ملی کشورمان در مرحله سوم به مصاف آیچا سیاح از مراکش با رنکینگ ۱۵ جهانی رفت و موفق شد با نتیجه سه بر یک رقیب آفریقایی خود را شکست دهد، آیچا در مسابقات کاراته وان استانبول ۲۰۱۸ به‌عنوان پنجمی دست‌یافته بود و سابقه نائب قهرمانی کاراته وان روتردام ۲۰۱۷ را دارد.

بهمن یار در مرحله چهارم به مصاف سراپ آراپوغلو نفر نخست رنکینگ جهانی وزن منفی ۵۰ کیلوگرم از ترکیه رفت، سراپ عناوین متعدی نظیر مدال طلای قهرمانی جهان و اروپا و چندین عنوان قهرمانی در رقابت‌های کاراته وان را در کارنامه دارد، تراپ ترک‌تبار دو دیدار قبلی خود را با نتایج دو بر صفر و پنج‌بر صفر با پیروزی پشت سر گذاشت و امتیازی به رقبای خود نداد.

این دیدار حساس و نفس‌گیر با نتیجه سه بر دو به سود رقیب ترک به پایان رسید تا آرزوهای کاراته کای گیلانی برای کسب مدال بر باد رود، بهمن یار با توجه به پیروزی سه بر یک سراپ مقابل رقیب روس و صعود به فینال وزن منفی ۵۰ کیلوگرم، توانست جواز حضور در جدول شانس مجدد را کسب کند.

وی در جدول رپه شارژ به مصاف جلنا میلوچویچ از صربستان با رنکینگ ۳۴ جهانی رفت، رقیب اروپایی در کاراته وان دبی ۲۰۱۷ موفق به کسب مدال برنز شده بود، این دیدار درنهایت با نتیجه دو بر صفر به سود نابغه گیلانی کاراته آسیا خاتمه یافت.

بهمن یار در دیدار رده‌بندی ، تاتیانا ریبالچینکو رقیب روسی و پدیده این  دوره از مسابقات را با نتیجه ۵ بر ۰برحریف غلبه کرد  و به مقام سوم دست یافت

پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، این پیروزی ارزشمند را به کاراته کای نابغه آستانه اشرفیه  تبریک  عرض می کند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است