سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۳۲ 599 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49019

ساماندهی و شناسنامه دارشدن  پارکینگ های شهرستان آستانه اشرفیه

در شورای ترافیک شهرستان آستانه اشرفیه که در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزارشد موضوع ساماندهی و شناسنامه دارشدن پارکینگ های این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، در این نشست دبیر شورای ترافیک فرمانداری آستانه اشرفیه در باره اخذ پروانه بهره برداری پارکینگ های شهرستان گفت: با وجود ۱۰ پارکینگ در محدوده مرکز شهر که تقریباً۲۵۰ خودرو را در خود جای می دهند هیچ کدام داری پروانه نیستند.

حسن ذرعی افزود : متاسفاته افرادی که دارای پارکینگ هستند نرخ را به صلاحدید خود از صاحبان خودرو وصول می کنند و نظارتی بر میزان دریافت  آنان نیست.

رئیس اتاق اصناف نیز با اشاره به مهلت یکساله شهردار اسبق شهرستان برای صاحبان پارکینگ برای دریافت مجوز لازم گفت: با توجه به اینکه  صاحبان پارکینگ های عمومی عملاً در حال کسب و کار هستند ولی به هیچ کس  پاسخگو نیستند.

جلیل رعنای رئوف افزود : اتاق اصناف و اتحادیه بر اساس تصمیم خرد جمعی شهرستان در خصوص ساماندهی پارکینگ ها تاکنون عمل کردند  ولی باور داریم که شناسنامه دار کردن پارکینگ ها به نفع شهرستان خواهد بود و افراد با داشتن صلاحیت های لازم مدیریت را برعهده خواهند گرفت.

رئیس راهوار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه راهوار شهرستان نوک پیکان ترافیک است گفت: با توجه به وجود ۱۰ پارکینگ در این شهرستان باز نیازمند پارکینگ های دیگر در شهرستان هستیم .

سرگرد محمود بیرانوند افزود : نیروهای راهوار در ایام عید با رشادت  و ایثار توانستند از ایجاد هرگونه گره ترافیکی در شهرستان جلوگیری کنند  ولی با توجه به مشکلات موجود در ترافیک  ، نیازمند همکاری بیشتر مسئولین برای کاهش بار ترافیکی هستیم .

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز با اشاره به فقر پارکینگی در شهرستان به علت مسافر پذیر بودن شهر مذهبی آستانه اشرفیه  اذعان کرد : شورای شهر بر اساس مصوبه به شهردار این اختیار را داده است که بدون تغییر در کاربری  زمین های مردم که مورد استفاده پارکینگ قرار گرفته است  همکاری لازم را برای شناسنامه دار شدن پارکینگ ها انجام دهند.

فرماندار  آستانه اشرفیه نیز  با اشاره به همدلی و موفقیت مجموعه اجرایی شهرستان در پیشبرد امور  گفت: در موضوع ساماندهی پارکینگ ها باید دو موضوع سیاست اعمال قانون وسیاست تشویقی را با هم مدنظر قرار دهیم .

رحیم حیدری افزود : ما نباید به مجموعه ساماندهی پارکینگ ها به صورت جزیزه ای نگاه کنیم و یا عمل کنیم و باید نهایت اهرم های تشویقی و تخفیفات لازم را برای دریافت پروانه برای صاحبان پارکینگ در نظر بگیریم .

در این نشست در خصوص پارکینگ حرم مطهر  و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه برای  احداث یک پارکینگ جدید مقررشد در نشستی با حضور شورا ، شهردار ، اداره اوقاف و امور خیریه و رئیس هیئت امنای حرم  مورد بررسی قرار گیرد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است