یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۲:۰۶ 330 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43741

سامانه SAT-AIS در بندرانزلی راه اندازی شد

به گزارش جلال شرق ؛ با اعلام نیاز بنادر و برنامه ریزی و هدف گذاری اداره کل اموری دریایی بر ایجاد سامانه SAT-AIS در مراکز ارتباطات دریایی در تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال جاری، سامانه فوق الذکر در ایستگاه ساحلی بندرانزلی (انزلی رادیو و مرکز MRCC) راه اندازی شد.
این سامانه از طریق ماهواره، توانایی ردیابی و مشاهده شناورهای مجهز به سیستم AIS را در کل دریای خزر، خلیج فارس و بخشی از دریای عمان دارا می باشد.

گفتنی است از مهمترین قابلیت های این سامانه، مشاهده ترافیک کشتی هادر تمامی بنادر حاشیه دریای خزر به صورت آنلاین، مشاهده موقعیت کشتی مورد نظر و جستجوی آن براساس نام MMSI No, IMO No  گزارش گیری از تردد شناورها از محدوده خاص و در زمان مورد نظر، مشاهده مسیر حرکت کشتی در بازه زمانی خاص و گزارش گیری از آن، تعیین فاصله شناورها از یکدیگر و از بنادر و مشاهده و گزارش گیری از کشتی ها براساس نوع کشتی (جنرال کارگر، تانکر، مسافری و…) می باشد.

به گزارش جلال شرق ، سامانه SAT_AIS سیستم ردیاب و مکان یاب ماهواره ای کشتی میباشد که می تواند موقعیت کشتی و مسیر حرکت آنها را با بهرگیری از ماهوارها به صورت آنلاین تعیین کرده و در اختیار بهره برداران قرار دهد.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است