جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
2 آوریل 2016 ، ساعت 13:04 2,358 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12750

سرانه ۱۵۰ میلیارد تومانی مدارس در سال ۹۵

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان سرانه مدارس در بودجه سال ۹۵ این وزارتخانه خبرداد.

به گزارش جلال شرق ،علی اصغر فانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، از اجرای مرحله دوم طرح رتبه بندی معلمان در سال ۹۵ خبر داد و گفت: معلمان زیر ۶ سال سابقه که سال گذشته مشمول طرح رتبه بندی نبودند از امسال رتبه بندی شده و با توجه به امتیازاتی که کسب می کنند در یکی از رتبه های ارشد، خبره و عالی قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: درحال پیگیری و کسب مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای برگزاری آزمون استخدامی در این وزارتخانه در سال ۹۵ هستیم ولی تاکنون هیچ مجوزی از طرف این سازمان به ما داده نشده است.
فانی خاطرنشان کرد: ۱۵ هزار معلم فارغ التحصیل از دانشگاه فرهنگیان و ۵ هزار معلم جدید الاستخدام آزمون استخدامی سال گذشته، مهر امسال وارد کلاس های درس می شوند.
تلاش ما بر این است که تنوع مدارس به حداقل برسد

وزیر آموزش و پرورش از استانداردسازی مدارس نمونه دولتی، تیزهوشان و هیات امنایی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: تلاش ما بر این است که تنوع مدارس به حداقل برسد و مدارس بی کیفیت حذف و یا در مدارس دیگر ادغام شود.

فانی ادامه داد: اجرای سند تحول آموزش و پرورش مبنای فعالیت این وزارتخانه در برنامه ششم توسعه است و امسال که آغاز این برنامه است برنامه های آموزش و پرورش نیز بر اساس سند تحول تنظیم شده است.
ما سه ماه آخر سال ۹۴ را به تدوین سند تحول اختصاص داده ایم و نقشه راه سند تحول تدوین شده است

وی تصریح کرد: ما سه ماه آخر سال ۹۴ را به تدوین سند تحول اختصاص داده ایم و نقشه راه سند تحول تدوین شده است که براساس آن اولویت های کاری آموزش و پرورش تا سال ۹۹ مشخص خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به ۴۰ راهکار سند تحول ورود پیدا کرده ایم و زیرنظام های این سند در سال۹۵ کامل خواهد شد.
فانی یادآورشد: یارانه ۴۰۰ میلیارد تومانی دولت برای توزیع شیر در مدارس هنوز اختصاص نیافته است ولی امیدواریم توزیع شیر همچنان در ماه های فروردین و اردیبهشت نیز ادامه یابد.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است