چهارشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱ تیر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۳۶ 610 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51508
فرمانده سپاه قدس گیلان :

سردار خوش سیرت یک فرمانده و طراح جنگ بود

فرمانده سپاه قدس گیلان : در صبحگاه مشترک نیروهای تیپ دو میرزا کوچک و نیروهای نظامی و انتظامی آستانه اشرفیه گفت: سردار خوش سیرت یک فرمانده و طراح جنگ بود که هیچگاه تسویه حساب نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سردار محمد عبدالله پورکه به مناسبت فرا رسیدن هفته  قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید مهدی خوش سیرت در گلزار شهدای آستانه اشرفیه  سخن می گفت با بییان اینکه مهدی خوش سیرت تمام مراحل یک فرماندهی را طی کرده است اظهار داشت : شهید خوش سیرت بجز در دو عملیات در بقیه عملیات بزرگ دوران دفاع مقدس شرکت کرده بود.

وی با  اشاره به شهادت دو تن از برادران وی در دوران دفاع مقدس افزود : شهید خوش سیرت با اینکه از لحاظ سنی از برادران خود کوچکتر بود ولی یک فرمانده بود و دو برادرش در پیش چشم او به شهادت رسیدند.

سردار عبدالله پور در ادامه به تعدد مجروح شدن این سردار عارف پرداخت و بیان کرد : شهید خوش سیرت در ۱۳ عملیات  مجروح جنگی شد و در چهاردمین عملیات جنگی با گفتن یک یا حسین شهید شد و بیش از ۲ هزارنفر  از دوستان او نیز به شهادت رسیدند.

وی سردار خوش سیرت را با داشتن قاطعیت یک فرمانده ، بسیار شوخ طبع معرفی کرد و اذعان کرد : شهید خوش سیرت در حفظ بیت المال بسیار حساس بو و از خصوصیات بارز وی عشق ورزیدن به خدا بود به طوری که عاشق نماز شب و تهجدهای شبانه وبا سجده های طولانی بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن برشمردن ۳۲ توصیف از شهید خوش سیرت به موضوع شهادت و شهید از دیدگاه خوش سیرت پرداخت و تحول شهید خوش سیرت را مدیون یک سربازشهید   اهل کاشان نام برد  و گفت: شهید خوش سیرت قبل از اینکه یک بسیجی باشد یک سرباز بود و عاشق اهل بیت به ویژه امام حسین ( ع ) بوده است

گفتنی است در مراسم صبحگاه مشترک اعضای شورای تامین شهرستان آستانه اشرفیه ، نماینده شهرستان ، جمعی از مسئولین و خانواده شهدا  و شهید خوش سیرت حضور داشتند .

حاضران در صبحگاه قبل از حضور در میدان با نثار شاخه های گل یاد و خاطره تمام شهدا به ویژه شهید خوش سیرت را گرامی داشتند.

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است