پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین اخبار
27 آوریل 2016 ، ساعت 19:10 2,157 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13836

سردار عبدالله پور : دومین کنگره ملی ۸هزار شهید گیلان ۱۰سال بعدبرگزار می شود/ حضور دو شهید گمنام در آخرین روز کنگره در رشت

سردار محمد عبدالله‌پور  امروز که در جمع خبرنگاران رسانه ها در سالن شهدای صالحین سپاه قدس شخن می گفت  با تبریک ماه رجب، روز کارگر ، هفته معلم  اظهار کرد: نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با گرایش فرهنگی برگزار می‌شود کهدومین کنگره ملی ۸هزار شهید گیلان ۱۰ سال بعد در سال ۱۴۰۵برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ،   با بیان اینکه به روزهای پایانی کنگرهع می رسیم و شنبه هفته آینده نخستین اجلاسیه نکنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان در میدان شهدای ذهاب برگزار می‌شود، افزود: موضوع فرهنگ شهید و شهادت‌طلبی و پویایی و زنده نگه داشتن این فرهنگ در نسل جوان ابه یقین می تواند آثار و برکات فراوانی را داشته باشدکه آثار معنوی آن غیر قابل شمارش است.

وی با بیان اینکه شهدا امنیت جمهوری اسلامی ایران را بیمه و تضمین کردند، ادامه داد: شهدای مدافع حرم هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور به صورت مستشاری در مقابل نظام سلطه ایستادگی کردند و اجازه ندادند خطوط دشمن به مرزهای ما نزدیک شود.

سردار عبدالله پور با اشاره به نقش بی بدیل جامعه جوان گیلان در دوران دفاع مقدس گفت: جامعه فعال جوان ما در دوران دفاع مقدس ۳۴۵هزار نفر بودند که از این جمع ۷۰هزار نفر به صورت بسیجی ، جهادی ، سپاهی و ارتشی در جبهه به سر می بردند که حدود ۲۰ درصد نیروی فعال استان را تشکیل می دادند.

وی با اشاره به اولین شهدای گیلان در جنگ تحمیلی به ۱۶ شهید گیلانی سرپل ذها ب اشاره کرد و یاد آور شد ک این شهدا در قالب یک کاروان در ۴مهر ۵۸ اعزام شده بودند که دومین گروه شهدای استان بودند.

سردار عبدالله پور  به دلاغوری های تفنگداران منجیل و گروه های ارتشی پرداخت و با بیان اینکه ارتش در گیلان به جز آموزشی پادگان دیگر ی  ندارد ولی ۴هزار نفر از شهدای گیلان ارتشی هستند و این نشان از حضور مردم گیلان در میدان نبرد به همراه ارتش بوده است.

وی به آموزش بالغ بر ۲۰۰هزارنفر  در گیلان توسط ارتش اشاره کرد و با بیان اینکه شهید بیگلو بالغ بر ۲۸هزار نفر آموزش و روانه جبهه کرد گفت: گیلان در بخش پشتیبانی با ۱۵۰۰کامیون  در زمان آیت الله احسان بخش پیشتاز و نمونه بوده است

فرمانده سپاه قدس گیلان اولین اعزام کاروان پشتیبانی را ۷با کامیون به منطقه سرپل ذهاب نام برد و ادامه داد: اولین اعزام  دلیر زنان در سال ۶۰ به مدیریت مادر شهیدان جنیدی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه گیلان تعدادی ۹ زن شهیده ، ۴۰۰زن رزمنده و ۵۶ جانباز دارد خاطر نشان کرد : در طول دفاع مقدس گیلان دارای ۲هزار ۶۲۴آزاده ، ۲۱ هزار جانباز ، یک خانواده ۴شهید داده ، ۱۳ خانواده ۳ شهید ، ۱۳۹ خانواده ۲ شهید ، ۱۳  شهید خانواده تک فرزند ، ۱۲۰ شهید تنها فرزند ذکور ، ۱۶۰شهید اهل تسنن ، ۱۵۶شهید روحانی و تنها استاندار شهید به دست منافقین و تنها وزیر دفاع شهید موسی نامجو تقدیم انقلاب و نظام کرده است.

عبدالله‌پور برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان را از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه جاری در میدان شهدای ذهاب رشت عنوان کرد و گفت: ۱۱ اردیبهشت اجلاسیه فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در میدان شهدای ذهاب برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه اجلاسیه بانوان با سخنرانی «فرهمندپور» مشاور وزیر کشور و خاطره‌گویی سردار مرتضی قربانی برگزار می‌شود.

به گفته این مسئول، ۱۳ اردیبهشت ماه جاری اجلاسیه ایثارگران با سخنرانی سرلشکر «رحیم‌صفوی» دستیار ارشد مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ اردیبهشت ماه جاری اجلاسیه اصلی نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با سخنرانی آیت‌الله نوری‌همدانی در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود.

عبدالله‌پور با تصریح بر اینکه ۹ اردیبهشت ماه جاری نمایشگاه «از خاتم(ص) تا منجی(عج)» در رشت دایر می‌شود، یادآور شد: ۱۰ اردیبهشت ماه جاری نماز جمعه در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود.

وی از تشییع پیکر دو شهید گمنام در نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان خبر داد.

photo_2016-04-27_19-34-22 photo_2016-04-27_19-35-07 photo_2016-04-27_19-35-14

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است