دوشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 نوامبر 2015 ، ساعت 09:42 1,319 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6278
فرستاده ویژه دولت چین در امور خاورمیانه:

سرمایه داران چینی در راه ایران هستند/خیابان های تهران خیلی شبیه پکن است.

فرستاده ویژه دولت چین در امور خاورمیانه گفت: هواپیمایی که با آن به ایران می آمدم پر از مهمانان خارجی بود و در کنار من تعداد زیادی سرمایه دار چینی از بخش های دولتی و خصوصی به تهران آمدند.

به گزارش جلال شرق ، گونگ شائوشنگ که در تهران بسر می برد در  مصاحبه با خبرنگاران ایرانی و چینی در محل سفارت این کشور در تهران افزود: از سال گذشته که به تهران آمده ام تا امسال تغییرات زیادی را در ایران مشاهده کرده ام.

وی با ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و ۱+۵ از عزم شرکت های بزرگ و معروف چینی برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد و گفت: در همین سفر نمایندگان دو شرکت معروف و بزرگ چینی در هواپیما بودند که برای همکاری به ایران آمده اند و این نشانگر اشتیاق شرکت های چینی برای افزایش همکاری با جمهوری اسلامی ایران است.

شائوشنگ گفت: معتقدیم ظرفیت های فراوانی برای گسترش همکاری های اقتصادی میان دو کشور ایران و چین وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

وی گفت: بعد از لغو تحریم ها طبیعتاً همکاری ها در همه حوزه ها میان ایران و چین گسترش محسوسی خواهد یافت.

فرستاده ویژه دولت چین در امور خاورمیانه افزود: امیدواریم جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها ازجمله آمریکا، اروپا و ژاپن نیز همکاری بیشتری داشته باشد.

شائوشنگ گفت: توسعه جمهوری اسلامی ایران نه تنها تأمین کننده منافع ایران است بلکه به توسعه اقتصاد کل جهان نیز می انجامد.

وی افزود: ایران دارای منابع طبیعی فراوان و بازار بزرگی است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

شائوشنگ گفت: می خواهم در اینجا به نکته منفی خود از سفرم به ایران نیز اشاره کنم و آن ترافیک بسیار سنگین در خیابان های تهران است که خیلی شبیه پکن است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است