یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 ژوئن 2016 ، ساعت 14:11 1,418 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16022

سناتورهای آمریکا از تحریم ایران سخن می گویند/ ترامپ هم وعده تغییر اوضاع ایران را می دهد

ایران قدرت غالب منطقه است؛ اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد.
به گزارش جلال شرق ، ترامپ در تجمع انتخاباتی خود به لفاظی های خود علیه ایران ادامه دارد.
ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا گفت: ما سبب شده ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود، اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد.
نامزد انتخابات آمریکا ضمن انتقاد از سیاست خارجی دولت اوباما گفت: ایران درمنطقه قدرت غالب است. ما سبب شده ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، دونالد ترامپ ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تجمع انتخاباتی اش گفت:« باید درک کنیم که اولویت دادن به آمریکا چیست. این بدان معنا ست که در سیاست خارجی ، هرگز و هرگز وارد مناقشه ای نشویم مگر اینکه این کار سبب افزایش امنیت کشور ما شود. باید این کار امنیت کشور ما را افزایش بدهد. این روند برخلاف سیاست خارجی هیلاری کلینتون است که به لیبی حمله کرد، عراق را بی ثبات کرد، گروه (تکفیری-صهیونیستی) داعش را آزاد کرد و سوریه را به هرج و مرج انداخت و سبب شد مهاجرت گسترده ای شکل بگیرد که وضع آشفته ای را در سراسر جهان رقم زده است.
این سیاست ها سبب شده است ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته ای قرار بگیرد و به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. ایران در منطقه قدرت غالب است. ما سبب شده ایم ایران به قدرت غالب در منطقه تبدیل شود. اما اگر من رئیس جمهور شوم، اوضاع متفاوت خواهد شد. »

سناتورهای ارشد آمریکا از تحریم ایران سخن می گویند
دو عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا درصدد تصویب قوانین جدید برای ادامه تحریم های اقتصادی علیه ایران هستند.
کورکر گفت: تحریمها علیه ایران باید تشدید شود !
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در مجمع یهودیان افزایش تحریمها علیه ایران را سیاست رسمی این کشور اعلام کرد.
باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در مجمع یهودیان آمریکا گفت:باید تحریمهای خود را ضد دیگر اقدامات ایران گسترش دهیم. کورکر  درباره توافق اتمی ایران گفت:من نگران این بودم که توافق اتمی ایران به راهبرد بالقوه دولت آمریکا در رابطه با خاورمیانه(غرب آسیا) بدل شود و این همان چیزی است که روی می دهد.
وی افزود: همانطور که می دانید قانون تحریم های ایران در پایان سال منقضی می شود.ما دوست داریم که این موضوع را تمدید کنیم.ما می خواهیم تحریم ها ضد دیگر اقدامات ایران را گسترش دهیم.
در همین حال بن کاردین، سناتور ارشد کنگره آمریکا گفت که می خواهد در صورت ادامه آزمایش های موشکی تحریم های جدیدی علیه ایران به کنگره پیشنهاد کند.
سناتور کاردین عضو حزب دموکرات در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا می گوید تحریم های جدید علیه ایران مورد توافق هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات است ولی هنوز اجماع کامل بر ادامه این تحریم ها وجود ندارد.
تحریم های کنگره آمریکا علیه ایران یک دهه پیش از این وضع شدند که تا پایان سال ۲۰۱۶ به پایان خواهند رسید.
دولت باراک اوباما خطاب به نمایندگان کنگره هشدار داده است در صورت ادامه تحریم های ایران قوانین جدید را وتو خواهد کرد.
کاخ سفید می گوید دولت آمریکا بر اساس تعهدات خود در توافق هسته ای با ایران باید همه تحریم های اقتصادی را لغو کند.
کاردین و کورکر دو عضو ارشد کنگره از دو حزب دموکرات و جمهوری خواه هستند که با توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی مخالفت کرده اند.
ماه سپتامبر این دو عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا لایحه ای به کنگره پیشنهاد کرده بودند و از نمایندگان خواسته بودند با توافق هسته ای ایران مخالفت کنند./آریا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است