سه شنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۰۷:۲۱ 566 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48664
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت آستانه اشرفیه

سهمیه آرد آستانه اشرفیه جوابگوی نیاز این شهر نیست

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت آستانه اشرفیه در نشست اداری صنعت ، معدن و تجارت این شهرستان که با حضور مدیر کل و نماینده شهرستان برگزارشد گفت: سهمیه آرد شهرستان جوابگوی نیاز این شهر نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، ضمن خوشامدگویی به مدیر کل و نماینده شهرستان درباره تکریم ارباب و رجوع   گفت: این سیاست اصلی ما است که هیچ ارباب و رجوعی  را به دفتر نماینده با فرماندار اعزام نکنیم و تلاش می کنیم موارد ارباب و رجوع را در این اداره برطرف کنیم.

محمد رضا حامیان افزود : باهمکاری اتاق اصناف و همدلی و همسویی که همکاران اداری دارند و کارها را پی گیری می کنیم و   واقعا جا دارد از همکاران خود  تقدیر و تشکر داشته باشم .

وی با بیان اینکه برکسی پوشیده نیست که ما ضابط تعزیزات هستیم   خاطر نشان کرد :  ضابطین بازرسی ما باید با حقوق حداقلی بر کل اقتصاد شهرستان نظارت کنند که  امیدواریم اشیل حقوقی  این عزیزان از سوی وزارت خانه و توسط نمایندگان مجلس پی گیری شود.

حامیان در خصوص کمبود آرد در شهرستان به ویژه آزادپزان اظهار کرد : در حوزه آرد و نان  که آستانه اشرفیه ۱۰۵ هزارنفر جمعیت دارد  ما شاهد حداقل دو وعده نان توسط شهروندان هستیم ولی سهمیه آردی که به  ما اختصاص داده شد جوابگوی شهرستان نیست .

حامیان مصرف مور نیاز آزاد پزان ۱۱ هزار کیسه نام برد و گفت: آقایان در استان فقط  ۵۹۰۰کیسه برای نانوایان آزاد پز  لحاظ کردند و انتظار داریم تدابیری اندیشیده شود تا کار گروه آرد و نان شهرستان کار توزیع را در نظر بگیرد.

وی  خواستار تدبیری موثر در انتخاب مدیریت شهرک های صنعتی این شهرستان شد وافزود : فرد مورد نظر خودشان وجاهت قانونی حوزه صنعتی  ندارند و پروانه اش رو به ابطال است.

در ادامه رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه اشرفیه نیز مشکل آزاد پزان را  یک مشکل فزاینده ای  نام برد که  اگر ما مدیریت نشود در ایام تعطیل دچار مشکل خواهیم شد.

قربان رعنای رئوف افزود : عدم توجه  به آزاد پزان  باعث خواهد شد که عملا مغازه ها شان بسته شود و یا در طول ماه حداقل ۱۲ روز از نانوایایی های خود را ببنندند.

وی اظهار کرد : من متاسفم که برادران ما در استان مرغ را ۸۸۰۰ تومان اعلام می کنند ولی امروز در بازار ۱۶هزار تومان است و این به روز عید به مرز ۲۰هزار تومان هم خواهد رسید

رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه اشرفیه ادامه داد: کشتارگاه ها با واسطه ها،  دستشان در یک کاسه است و میلیارد ها تومان  از این زد و بند  منفعت می برند  آنگاه  مجموعه بازرساناتاق اصناف و صنعت معدن به یک واحد صنفی  مرغ فروشی ورود می کنند  که سر و ته آن واحد بین  ۱۵۰ تا ۲۰۰  کیلو مرغ بیشترندارذد  ومی گویند گرانفروشی می کنید

وی تصریح کرد : امروز مرغی که به صورت صنفی به یک واحد مرغ فروشی می دهند ۵۰ کیلو است و باید مرغ فروشی ۱۲ هزار تومان عرضه کند ولی به واسطه دلال بازی ها  امروز از مرز ۱۶هزار تومان  گذشت

رئوف توزیع پرتقال و سیب  را برای ایام عید را که در ۶ نقطه شهرستان درروستای دستک ، دهشال ، کیاشهر ،  آستانه در ۲ نقطه و کیسم   انجام می شود باعث خواهد شد که تاثیر گذاری بر رویس قیمت ها سیب و پرتقال بازار داشته باشد.

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است