جمعه, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۲۱:۱۵ 1,914 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40550
فرماندار آستانه اشرفیه :

سواحل بندر کیاشهر یک فرصت گردشگری و یک مزیت برای شهرستان است

فرماندار آستانه اشرفیه در جلسه ستاد ساماندهی سواحل  گفت: سواحل بندر کیاشهر یک فرصت گردشگری و یک مزیت برای شهرستان است.

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری با بیان اینکه اگر برای طرح سالم سازی دریا برنامه ریزی انجام نگیرد  تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد ولی با برنامه ریزی می توان از این دستاورد برای اشتغالزایی و سایر موارد بهره گرفت.

وی با اشاره به اینکه باید مردم با احساس رضایت از طرح های سالم سازی دریا که نیروی انتظامی ، هلال احمر و ناجیان غریق و… هستند بهره بگیرند اظهار کرد : اکثر افرادی که در دریا غرق شدند از نقاط خطر آفرین دریااستفاده کردند که ضرورت دارد عدم استفاده آنان از طرح های سالم سازی دریا مورد بررسی قرار گیرد

فرماندار آستانه اشرفیه با بیان اینکه چرا ما نباید فضای ایجاد کنیم که خانواده ها  در جایی که هلال احمر ، نجات غریق و نیروی انتظامی است  در آن نقطه شنا را انجام دهد  افزود : چرا باید این احساس شود که به نقطه ای برود  که هیچ کس نیست  آن جا شنا کند شاید همه اینها احتیاج به یک جامعه شناسی  و فرهنگ سازی دارد.

حیدری با تصریح این سخن که چرا این فاصله وجود دارد و یاچرا ما حاضر می شویم در فضاهای مجازی  فعالیت کنیم که سرور  آن دشمن ماست و به مجموعه های خود اعتماد نداریم خاطر نشان کرد :   ما باید توجه کنیم به تک تک کلماتی که  رهبری می فرمایند ولی متاسفانه آن دقت و آن اجرایی شدن را  در زندگی خود انجام نمی دهیم و به همین خاطر آسیب می بینیم

وی خواستار اجرای چاپ مطالب توصیه های امنیتی و هشدارهای زیست محیطی برای بهره گیری از تبلیغات محیطی در طرح های سالم سازی دریا شد و درباره برق رسانی به طرح سالم سازی دریا از طریق پل چوبی و تجهیز به دوربین مطالبی بیان کرد.

حیدری از اعضای حاضر خواست هر طرح و ایده ای را که در برنامه های خود در طرح سالم سازی دارید در نشست ها مطرح تا بررسی لازم برای اجرا  گرفته شود.

معاون فرمانداری نیز در این نشست با بیان اینکه گردشگر عاشق چشم و ابرو ما نیست  بلکه باید امکانات و زیر ساخت را برای آنان در طرح سالم سازی دریا فراهم کرد خواستار ارائه طذرح از سوی دهیاران و متولیان طرح سالم سازی دریا شد.

اسماعیل درویش ضمن اظهار تاسف از عدم رویه وحدت در مدیریت اجرای طرح های سالم سازی اظهار کرد : آن کسی که طرح را گرفته باید پاسخگو باشد اگر چه رئیس ساماندهی سواحل شخص فرماندار است .

وی با اشاره به اینکه  آقایان نباید از خود سلب مسئولیت کنند و وقتی درحوزه مسئولیت آنها در طرح اتفاق بیفتد همه نگاه ها به سمت فرماندار است ادامه داد: در اجرای طرح سالم سازی دریا ، طرح های عمرانی را پر رنگ تر ببینید  و جزئیات اجرایی آن را در جلسه ستاد ساماندهی مطرح  تا امکانات لازم آماده شود.

در این نشست دبیرستاد ساماندهی سواحل  از اجرای ۴ طرح سالم سازی در سواحل ۳۷ کیلومتری بندر کیاشهر اشاره کرد و گفت:  سواحل بندر کیاشهر دارای ۲۶ نقطه خطر آفرین است ولی سال گذشته با ۵۲ نفر از ناجیان توانستیم علاوه بر طرح ها بعضی از این نقاط را نیز پوشش دهیم.

علی حسین پور با بیان اینکه سه طرح ساحلی شامل روستاهای عسکر آباد ، لله وجه سر و انبارسر  از طرح های سه گانه سپاه پاسداران است  افزود : در اجرای طرح ها پایگاه اورژانس دستک  و پایگاه امدادی جاده ای هلال احمر در روستای لاکوژده  مجموعه سواحل این شهرستان را تحت پوشش قرار داده اند

وی کل هزینه کرد دهیاران را در اجرای طرح های سواحلی  ۱۵۱ میلیون تومان و شهرداری کیاشهر را نزدیک به ۴۰ میلیون تومان نام برد  و خواستار توجه به پرداخت به بحث آموزش و حقوق ناجیان غریق در اجرای طرح شد.

در این نشست رئیس اداره اطلاعات ، علیزاده رئیس اداره ورزش و جوانان ، رمضانی مربی ومسئول ناجیان غریق شهرستان ؛ کمیل شریفی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سرهنگ روشن قلب فرماندهی نیروی انتظامی ، علی عابدی رئیس اداره میراث ، صنایع دستی  وگردشگری ، جعفر میرزایی  رئیس اداره محیط زیست ، حمید خودشاد شهردار کیاشهر ، کسمایی نماینده سازمان تبلیغات اسلامی ،  میرزایی  رئیس مراتع و آبخیز داری ، ابراهیم غلامی  رئیس پارک ملی بوجاق  ، درویشی مدیر اجرایی سپاه درطرح های سالم سازی دریا ، و دهیاران لله وجه سر و دستک درباره حوزه مسئولیت ، اقدامات و انتظارات  و برنامه های عملکردی خود را مطرح کردند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است