پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
4 آگوست 2018 ، ساعت 21:10 1,644 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42476
دکتر محمد حسین قربانی در شورای اداری آستانه اشرفیه ،

سوال از رئیس جمهور در این شرایط کشور به نفع کشور ، مجلس، دولت و مردم نیست

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر  در نشست شورای اداری این شهر گفت: سوال از رئیس جمهور در این شرایط کشور به نفع  کشوراست  ،نه به نفع مجلس ،  نه به نفع دولت و مردم .

به گزارش جلال شرق ، محمد حسین قربانی با بیان اینکه اعتماد مردم ،  سرمایه اجتماعی کشور است اظهار کرد : شفاف سخن گفتن وبا مردم و شفاف عمل کردن  می توان اعتماد مردم را به دست آورد.

وی افزود :امروز باور داریم که مردم سرمایه های نظام هستند  و  برای اینکه سرمایه عمومی را از دست ندهیم الزاماً باید دو مولفه شفاف سخن گفتن  و شفاف عمل کردن  را درعملکرد خود داشته باشیم .

دکتر قربانی  با توجه به فضای ایجاد شده در طرح سوال از رئیس جمهور گفت: سوال و استیضاح  از وزرا و حتی سوال از رئیس جمهور  از ابزار ها و اختیارات  مجلس است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته  استیضاح ۴ وزیر در دستور کار مجلس بود افزود :  مجلس به هر دلیلی با توضیح  وزرا قانع شد و اخیرا نیز استیضاح سه تن از وزرا در دستور کار  مجلس است و این از اختیارات مجلس و نمایندگان است و خود نیز یکی از استیضاح کنندگان وزرا هستم.

قربانی با تصریح این سخن که ابزار مجلس  برای کنترل دولت ، سوال و استیضاح است اعلام کرد : در این شرایط حساس کشور سوال از رئیس جمهور نه به نفع کشور است  و نه به نفع مجلس و نه به نفع دولت .

وی خاطر نشان کرد :  با قاطعیت اعلام می کنم  که سوال از رئیس جمهور را امضا نکردم  اما با دلایل و استدلالی که داشتم  در دولت گذشته در مجلس نهم  اولین کسی بودم که سوال از دولت قبل را امضا کردم

قربانی  با نقل قول از نایب رئیس مجلس  گفت: بنده به نقل از پزشکیان اعلام می کنم  که حدود ۱۰ نفر نزد مقام  رهبری رسیدند  ایشان فرمودند  که سوال از رئیس جمهور و حتی تغییر تیم اقتصادی دولت به نفع کشور نیست کما اینکه مجلس دو یا سه بیانیه داد که باید تیم اقتصادی دولت تغییر پیدا کند .

وی با بیان اینکه امروز حتی در فضای سیاسی باید با مردم با شفافیت سخن گفت ؛ به اختلافات ایجاد شده در شورای شهر اشاره کرد  و اظهار کرد : اختلافاتی در شورای شهر به وجود آمده است  وما واقعا  داریم هزینه پرداخت می کنیم و نباید این هزینه ها پرداخت شود.

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و کیاشهر  تاکید کرد: انتظار دارم که همه  چارچوب  قانون را حرکت   و علیرغم  اینکه از اقدامات شهرداری حمایت می کنم و کار خوبی انجام شد  بهر حال اجازه بدهید عزیزان شورا اگر حرفی دارند  با افکار عمومی  به دور از چالش و جنجال  آن را مطرح کنند.

وی افزود : ما  برای این شهر غصه  ها خوردیم و هزینه ها دادیم تا آرامش برپا شود و اجازه ندادیم که  مردم ما هزینه بپردازند و من  به جد مخالف تنش های شهرستان هستیم و ما اجازه نمی دهیم  هر کس بیاید جو شهر را دچار  تنش کند

قربانی  با بیان اینکه دنبال این بازی ها نیستیم و از شورای تامین و فرماندار می خواهم  جلوی هر کسی  که عامل تنش  در شهر است جلو گیری کند افزود :  ممکن است اختلاف سلیقه واختلاف نظر در شورا  باشد ولی  من حتی از شهردار خواستم که با دوستان شورای شهر جلسه غیر علنی درخواست کند و به دغدغه های آنان  پاسخ دهد.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است