دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ، ساعت ۲۰:۲۹ 1,754 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37953

سوال از رئیس جمهور چه روندی در مجلس طی می کند؟/ احتمالا طرح سوال از رئیس جمهور در صحن به سال ۹۷ موکول می شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون روند طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس ارائه کرد و گفت:اگر تعداد امضای ۷۳ نفر تا هفته آینده حفظ شود احتمالا طرح سوال از رئیس جمهور در صحن به سال ۹۷ موکول می شود.

 

به گزارش جلال شرق ، علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با بیان اینکه سوال از رئیس جمهور روال خاصی دارد که در آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مشخص شده است، گفت: پس از اینکه نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون تخصصی حضور می یابند و در برابر نمایندگان سوال کننده توضیحات خود را ارائه می دهند سوال کنندگان یک هفته فرصت دارند که این موضوع را بررسی کنند که آیا از توضیحات نمایندگان رئیس جمهور قانع شده اند یا خیر.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اگر پس از یک هفته تعداد امضاها حد نصاب خود را که ۷۳ امضا یعنی یک چهارم کل نمایندگان است حفظ کرده بود رئیس جمهور یک ماه فرصت دارد در صحن علنی مجلس حضور یابد و توضیحات خود را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه گزارش کمیسیون تخصصی تاثیری در سوال از رئیس جمهور ندارد، ادامه داد: کمیسیون می تواند از جلسه گزارشی به هیات رئیسه ارائه دهد اما نظر کمیسیون تاثیری در روند سوال نمی گذارد و تنها اگر پس از یک هفته تعداد این امضاها باقی مانده بود این سوال حتما مطرح می شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال از رئیس جمهور از حد نصاب کمتر نشده است، تصریح کرد: اگر تعداد امضای ۷۳ نفر تا هفته آینده حفظ شود احتمالا طرح سوال از رئیس جمهور به سال ۹۷ موکول می شود./

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است